Home
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

 

„Organizm dziecka potrzebuje ruchu, gdyż to jest niezbędnym warunkiem jego rozwijania się i samego wzrostu”. 
                                                                                                                               Maria Weryho – Radziwiłłowicz

 Lato odeszło już w zapomnienie, robi się coraz bardziej jesiennie. Pogoda jednak sprzyja spacerom, jest bardzo przyjemnie – ciepło i słonecznie. Dlatego przedszkolaki w pełni wykorzystują tę aurę na zabawy na świeżym powietrzu. Wiadomo bowiem, że ruch jest nieodzowny dla każdego dziecka. Wiek przedszkolny to okres wzmożonego wzrostu. Ruch jest gwarantem zdrowia, rozwijania sprawności, nabywania doświadczeń, kształtowania nawyków, postaw i umiejętności, a także rozwijania uczuć społecznych.

Przedszkolaki uwielbiają się bawić w towarzystwie swoich rówieśników na placu zabaw, który pobudza fantazję, zachęca do podejmowania nowych wyzwań, a przede wszystkim do ruchu. Dzieci uwielbiają zabawy na zjeżdżalni i huśtawkach. Są również tacy, którzy uwielbiają obserwować przyrodę. Najlepszą obecnie zabawą dla dzieci stało się zbieranie i podrzucanie kolorowych liści. Podczas tych zabaw widać świetną integrację z rówieśnikami, a uśmiech z buzi przedszkolaków nie znika.