Home
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

W „Zucholandii”

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,
idą do przedszkola z rodzicami dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku,
każdy ma tam miejsce przy małym stoliku.

Razem z naszą panią, pilnie się uczymy.
gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.
Powiem Wam coś jeszcze! Nie mówcie nikomu…
że my się czujemy jak u siebie w domu!

       Pierwsze dni w przedszkolu z pewnością nie były łatwe, ale dzieci szybko przekonały się,  że w tym miejscu codziennie dzieje się wiele dobrego. Każdego dnia poznajemy nie tylko nowe zabawy, ale i siebie wzajemnie oraz uczymy się różnych bardzo interesujących rzeczy. Jestem głęboko przekonana, że czas spędzony w przedszkolu będzie spontaniczną radością, przyjemną zabawą, której każde dziecko odda się bez reszty, a edukacja pozwoli odkrywać świat i odważnie otwierać „każde drzwi”…

Urodziny

      Naszą pierwszą ważną uroczystością były urodziny  Laury, Klary, Patrycji, Tymusia i Frania. Nie zabrakło słodkości, wspólnie odśpiewanego „100 lat” , zabaw, których motywem przewodnim były urodziny, kolorowanek na których widniały torty, świeczki i prezenty. Wystrój sali przedszkolnej sprawił dzieciom dobry humor i zwiastował, że dzień ten będzie świąteczny. I tak co miesiąc świętujemy urodziny tych dzieci, których akurat w danym miesiącu jest święto. W październiku były urodziny Ignacego, w listopadzie świętował Wiktorek. 

 

Dzień Poczty Polskiej 

        Z okazji Dnia Poczty Polskiej przedszkolaki z „Zucholandii” wybrały się na spacer do Urzędu Pocztowego w Kuryłówce. Dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty Podobińskiej dzieci mogły obejrzeć wnętrze urzędu, zadać mnóstwo pytań dotyczących zarówno pracy pani, jak i panów listonoszów, jednego z nich mieliśmy przyjemność zobaczyć podczas pracy. Pani Małgosia pokazała jak wygląda list, wytłumaczyła gdzie klei się znaczek i jaką drogę musi przejść list, aby trafił do adresata. Potem dzieci otrzymały słodkości i ulotki związane                                      z działalnością poczty. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Panią urzędniczką oraz przy skrzynce na listy. Po powrocie do przedszkola rozmawialiśmy o tym co dzieciom najbardziej podobało się na poczcie, a potem kolorowaliśmy skrzynkę na listy i znaczki. 

 

Dzień Dziewczynki i Dzień Chłopaka

     Głównym celem obchodów tych świąt jest uczenie nawiązywania bliskiego i serdecznego kontaktu z rówieśnikami, okazywanie życzliwości, koleżeństwa oraz tworzenie radosnej atmosfery. W Dniu Dziewczynki i Chłopaka było mnóstwo zabaw dedykowanym jednym, jak i drugim, jak również integrujących całą grupę.  Po wspólnych zabawach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz piękne upominki przygotowane przez Mamy z Trójki Klasowej, za które z całego serca dziękujemy. 

 

Projekt edukacyjny: Rodzice czytają dzieciom 

Czytanie pełni ogromną rolę w stymulowaniu i wspieraniu wszechstronnego rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym a samo czytelnictwo niezwykle wzbogaca uczestnictwo we współczesnym życiu staje się najważniejszym elementem kultury literackiej. Literatura piękna w  sposób wyjątkowy wpływa na psychikę dziecka, to dzięki takim przeżyciom dziecko przeżywa czytanie intuicyjnie. Klasyka dziecięca to dzieło przystosowane do gustów i potrzeb dziecka, ale także takie, które interesuje wszystkie dzieci oraz odwołuje się do wartości uniwersalnych: potrzeby prawdy, miłości życia. Z wielką przyjemnością realizujemy  w „Zucholandii” projekt edukacyjny „Rodzice czytają dzieciom”. Samo czytanie i słuchanie to wielka przyjemność, tym większa kiedy w przedszkolu robią to rodzice. Pierwszymi Mamami, które zaangażowały się w tą czytelniczą akcję były Panie: Małgorzata Berestka i Marta Budzyńska. Przewidziany czas zdecydowanie się wydłużył, ponieważ dzieci czuły niedosyt i z wielkim zainteresowaniem słuchały w skupieniu wierszyków i bajek. Bardzo serdecznie dziękujemy Mamom za umilenie czasu przedszkolakom w tak interesujący sposób. 

Spotkanie z książką

     Przedszkolaki uwielbiają słuchać i oglądać bajki, każde spotkanie z książką jest miłym świętem i wielkim przeżyciem. Tym razem gościliśmy wyjątkową osobę Panią Jadwigę Marczak – Szpyt, która w naszej szkolnej bibliotece, pełni funkcję opiekuna wszystkich książek i zadziałań bibliotecznych. Pani Bibliotekarka przybyła z ciekawą bajką  pt. ”Królowa Pszczół”. Z wielką uwagą dzieci słuchały, były zainteresowane kolorowymi, dużymi ilustracjami. W pełnym skupieniu przeżywały całą historię i przepięknie odpowiadały na pytania, które zadawała  p. Jadzia.  Radości nie było końca, potem dzieci zostały nagrodzone słodką niespodzianką i wspólnie poprosiliśmy p. Jadzie, żeby koniecznie odwiedziła nas jak najszybciej. Później rozmawialiśmy o całej historii i malowaliśmy postacie z przeczytanej bajki. Te miłe chwile wspaniale rozbudziły dziecięcą wyobraźnię i z pewnością wpłynęły na budowanie więzi  pomiędzy przedszkolakami oraz wzmocniły naukę wrażliwości i poznawania piękna. 

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 

  „Obiecuję. A kiedy ja komuś coś obiecuję, to zawsze, ale to zawsze słowa dotrzymuję”.  Roszpunka 

 Ach, któżby nie lubił bajek… Tych bardzo starych i tych współczesnych. Świętując obiecaliśmy sobie przychodząc do przedszkola rano, razem ze swoimi ulubionymi pluszakami z bajek, że będziemy cieszyć się tym dniem i opowiadać, każdy o swojej ulubionej postaci. Było też dużo zagadek i zadań do wykonania, rekwizytami do pomocy były oczywiście przyniesione przytulaki oraz postaci z różnych bajek. Ale jak to w dziecięcym świecie bywa dzieci wiedziały bardzo dużo. Dzień wesoły, gwarny i bardzo figlarny, pełen zabaw ruchowych i muzycznych. Właściwie jakby się tak głębiej zastanowić to każdego dnia po troszku czcimy to międzynarodowe święto, bo przecież ci ulubieńcy są z nami codziennie. Kolorując Myszkę Miki, Psi Patrol, Świnkę Pepe, Smerfy, Lego Policję zbliżyliśmy się jeszcze bardziej do bajkowego świata… „Czasami najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w Twoim sercu”.  Prosiaczek

Akademia z okazji Święta Niepodległości 

      Trzylatki dostały zaproszenie na pierwszą w życiu akademię z okazji Święta Niepodległości. Już raniutko przybyły w pełnej gali. Tego dnia nawet zabawa wyglądała inaczej, ponieważ każdy z maluszków bardzo przeżywał to wyjście i tak naprawdę nie mógł się doczekać wyjścia na salę gimnastyczną, gdzie owa uroczystość miała miejsce. Właściwe nikt  z dzieci nie wiedział co się wydarzy na akademii. Bardzo jestem dumna, że w skupieniu dzieci obejrzały cały przygotowany bardzo pięknie program oraz dumnie, w poważnej pozie wysłuchali hymnu Polski. 

Światowy Dzień Życzliwości

Jeśli staniesz się dobry przykładem, tym samym dasz obraz, w jaki sposób mają się zachowywać inni. 

        Dziś tak symbolicznie włączyliśmy się w akcję, którą każdego dnia pielęgnujemy darząc się dobrym słowem, uśmiechem i wzajemną pomocą. Trzylatki w  żółtych barwach pełni słońca życzliwości złączyły się w nierozerwalnym kole piękna i miłości. Jestem przekonana, że każdy najmniejszy gest przedszkolaka, będzie urastał do wielkiej rangi dobroci. Dobro ma różne postacie i zawsze wraca. Po skończonych zabawach malowaliśmy również żółte serduszka, a potem dzieci wymieniły się nimi.  Przekazanie światu piękna, zwłaszcza u malutkich pociech to wielka sztuka, którą nie tylko trzeba szerzyć, ale również utrwalać. 

Jolanta Mach 

czytanie bajek z bibliotekarką   Czytanie z bibliotekarką   Czytanie z rodzicami  czytanie z rodzicami 2  Dzień Chłopaka i Dziewczynki 2  Dzień Dziewczynki i Chłopaka  Dzień Postaci z bajek  dzień postaci z najek 3  Dzień Życzliwości  dzień życzlwiości 3  poczta2  poczta3  swieto niepodległosci 3  swięto niepodległości 1  Urodziny 2 3  urodziny Ignacy  Urodziny Wiktor