Home
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

Bajkowe postacie pojawiają się przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci. Te opowiadania rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury.

Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Uczą i pomagają w przezwyciężaniu wielu barier.

Choć Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada, w naszej szkole obchodziliśmy go przez cały niemal miesiąc. To była wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze.

Z tej okazji Biblioteka Szkolna ogłosiła konkurs dla klas I-III na ulubionego bohatera z bajek braci Grimm, natomiast w grupie 3 i 5 latków czytana była bajka „Królowa pszczół” w której propagowane są takie wartości jak: dobroć, wrażliwość, odwaga i męstwo. Dzieci z zaciekawieniem słuchały bajki   i odpowiadały na zadawane im pytania.

Klasa piąta i szósta rozwiązywała quiz składający się z 20 pytań ze znajomości bajek.

Konkurs plastyczny cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło aż 34 prace. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, bo każda praca miała to „coś”. Był Czerwony Kapturek, Kot w butach, Pani Zima, Jaś i Małgosia, Roszpunka i inni znani bohaterowie.

Ostatecznie Jury przyznało po dwa równorzędne miejsca. I tak:

Miejsce I

Julian Szpetnar z klasy Ia

Daniel Hajdasz z klasy IIIb

Miejsce II

Magdalena Hajdasz z klasy Ia

Michał Wańczyk z klasy IIIb

Miejsce III

Aleksander Mazurek z klasy Ib

Maja Cichoń z klasy IIIa

Oprócz wyróżnionych prac, których autorzy otrzymali nagrody książkowe, pozostali uczestnicy konkursu otrzymali również pamiątkowe dyplomy i słodki upominek ufundowany przez Panią Dyrektor.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

1  2  3  4  5  6  7