Home
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

Uczniowie czytają przedszkolakom

           Zucholandię w czwartkowy poranek odwiedzili uczniowie starszych klas. Ich wizyta miała świąteczny charakter, po raz pierwszy dzieci mogły słuchać bajki podzielonej na rolę.

Starsi uczniowie z wyczuciem wcielili się w rolę Jasia, Małgosi, drwala, macochy i czarownicy. Nad tym wszystkim czuwał narrator, który emocjonalnie prowadził całą akcję. Dzieci pełni skupienia wysłuchali całej inscenizacji do końca. Później był czas na wspólne zdjęcia. Takie spotkania czytelnicze przynoszą dużo wyciszenia, przeżyć, a każda postać z bajki jest na nowo odkrywana, nawet przez dzieci, którą znają przeczytane treści. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Jadwidze Marczak – Szpyt za przygotowanie uczniów, by w ciekawy sposób przedstawili znaną i od zawsze lubianą baśń „Jaś i Małgosia”. Również ciepłe słowa uznania  za  oryginalny przekaz dedykujemy starszym koleżankom i kolegom.

Rodzice czytają Dzieciom 

         Po raz kolejny w ramach projektu „Rodzice czytają Dzieciom” gościliśmy  Mamę p. Małgosię Miś, która przyniosła ze sobą cały skarbiec krótkich, kolorowych bajeczek. Było jak zawsze wesoło i interesująco. Tym bardziej, że większość bajeczek była dzieciom nieznana. Po skończonym czytaniu był czas na oglądanie, dopytywanie oraz luźne rozmowy o bohaterach. Pełni niedosytu, po wspólnych zdjęciach pożegnaliśmy się z jedną z Mam naszych dzieci, by wkrótce oczekiwać kolejnej bogatej w przeżycia wizyty. 

Pierwsza wizyta w szkolnej bibliotece

    I stało się. Zawsze gościliśmy  Panią z Biblioteki, a teraz my wybraliśmy się po raz pierwszy w odwiedziny do królestwa  książek. Co tutaj się nie działo !!!  Dzieciom bardzo podobało się w bibliotece, od razu chciały zabrać wszystkie książki do domu. Pani Jadzia w sposób przystępny opowiedziała, jak należy zachowywać się w tym miejscu. Przedszkolaki zwiedziły ją z wielkim zainteresowaniem, przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Po zakończonej wycieczce do krainy książek pożyczyliśmy kilka bajek i wróciliśmy do swojej sali, aby nadal kontynuować ten pięknie rozpoczęty dzień. DZIĘKUJEMY Pani Jadzi za poświęcony czas. 

Świąteczne kolędowanie 

„…Hej kolęda, kolęda…”nie tylko ta kolęda rozbrzmiewała z wielką siłą w naszej sali, w ten uroczysty, ostatni dzień przed Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci odświętnie ubrane na biało, z aureolkami na głowie, z radością tańczyły i śpiewały, jak na aniołków przystało. Dookoła rozchodził się smak pysznych pierników i innych świątecznych smakołyków. Taki radosny, świąteczny nastrój utrzymywał się cały dzień. Z pewnością wszyscy będą go podtrzymywać  podczas trwania wszystkich dni Bożego Narodzenia. 

   Jolanta Mach

 

1  2  3  4  5  6  7 8  9  10