Home
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

Klasa 1b zakończyła realizację I modułu projektu "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki".

Wszyscy wspólnie poznaliśmy książkę Adama Bahdaja "Pilot i ja". Na początku realizacji pierwszego modułu pokolorowaliśmy i podpisaliśmy okładki lekturników, uzupełniliśmy wspólnie części dot. I modułu. Dzieci namalowały głównego bohatera lektury "Pilot i ja", narysowały ulubioną przygodę z książki. Wspólnie opisywaliśmy głównego bohatera. Na koniec każdy sam ocenił znajomość poznanej lektury.
Wspólnie z całą klasą wykonaliśmy zakładki do książek w kształcie samolotów. Każdy uczeń wybrał sobie swój ulubiony kolor, wyciął szablon samolotu, ozdobił go wg własnego pomysłu, dokleił plastikowe oczy oraz kolorową wstążkę. Na koniec każdy mógł swoją zakładkę zalaminować.
Zrealizowaliśmy wybrane zadania umieszczone w scenariuszu "Podróże małe i duże". Na początku posłuchaliśmy listu od chmurki Tosi. Podzieliliśmy się na 4 grupy i utworzyliśmy biura detektywistyczne. Każda grupa zaprojektowała swój plakat, nazwę i okrzyk biura. Następnie stworzyliśmy rysopis poszukiwanego, czyli Pilota. Narysowaliśmy w grupach atrybuty poszukiwanego zawodu. Na koniec dzieci w grupach stworzyły samoloty z kartonów, pudełek i innych ozdób. Każdy samolot był inny i równie ciekawy jak pozostałe. To były ciekawe zajęcia, już wspólnie zaczęliśmy czytać kolejną lekturę.

1  2  3  4  5