Witaj na oficjalnej stronie Zespołu Szkół w Kuryłówce Szkoła Podstawowa

Najnowsze

Popularne

Szkoła Podstawowa

Sprawdzian 2015

sprawdzian2015 5

   Ponad 300 tys. uczniów klasy 6 szkoły podstawowej w całej Polsce pisze dzisiaj sprawdzian. Wśród piszących jest 34 uczniów naszego zespołu. Sprawdzian w tym roku przebiega w nowej formie i składa się z dwóch części:

  • język polski i matematyka
  • język obcy (w naszym przypadku jest to język angielski)

Wyniki sprawdzianu są podsumowaniem nabytych ogólnych umiejętności uczniów na przestrzeni sześciu lat nauki.

Życzymy powodzenia!

sprawdzian2015 sprawdzian2015 3

sprawdzian2015 2 sprawdzian2015 4

sprawdzian2015 6
fot. U. Zięzio

Poprawiony (środa, 01 kwietnia 2015 09:36)

 

Podróże po kulturze

Podsumowanie zajęć czytelniczych ,, Podróże po kulturze”

   30 stycznia 2015r. w naszej szkole podsumowano zajęcia czytelnicze ,, Podróże po kulturze” realizowane w klasie drugiej szkoły podstawowej przez pracowników Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Leżajsku. Celem zajęć było m. in. kształtowanie i rozwijanie umiejętności poprawnego czytania ze zrozumieniem, rozwijanie koncentracji i poprawności ortograficznej, zapoznanie z historią, zabytkami i zwyczajami wybranych krajów europejskich i zachęcanie dzieci oraz ich rodziców do wspólnego czytania.

   Podsumowanie projektu połączono z uroczystością Dnia Babci i Dziadka. Drugoklasiści zabrali swoich dziadków w daleką podróż po wybranych krajach europejskich, takich jak : Grecja, Włochy, Francja, Słowacja i Ukraina. Uczniowie podzielili się swoją wiedzą na temat tych krajów, przygotowali tańce i piosenki regionalne oraz przeprowadzili, pod kierunkiem pracownika PPP Pani pedagog Moniki Goleni-Kmiecik- realizującej zajęcia, doświadczenia ukazujące powstanie wulkanu i działanie kolejki górskiej. Przy dużym zaangażowaniu i pomocy rodziców dzieciom udało się poczęstować swoje babcie i dziadków potrawami regionalnymi pochodzącymi z tych krajów, tj. koreczkami z oliwek i serem feta, tiramisu, rogalikami oraz pierogami. Oczywiście nie zabrakło części artystycznej podkreślającej uczucia, jakimi dzieci darzą swoich dziadków, przygotowanej przez wychowawczynię, Panią Janinę Paję.

   Na zakończenie wszyscy uczestnicy zajęć „Podróże po kulturze” z ogromną radością przyjęli upominki- gadżety z logo Gminy Kuryłówka przekazane przez Pana Wójta Tadeusza Halesiaka.

Podróze po kulturzePoprawiony (czwartek, 19 lutego 2015 09:53)

 

Próbny sprawdzian

pr spr1

     Dzisiaj uczniowie klasy 6 szkoły podstawowej pisali próbny sprawdzian OKE w nowej formule, który składał się z dwóch części. Pierwsza obejmowała zadania z języka polskiego i z matematyki, natomiast część druga – zadania z języka angielskiego. Właściwy sprawdzian uczniowie będą pisać w kwietniu.

pr spr2 pr spr3

Poprawiony (środa, 17 grudnia 2014 14:04)

 

Minipiłka ręczna - Powiatowe Igrzyska

mini pr powiat2014

Skład drużyny: (klasa 6b) Baj Paweł, Nosek Kamil, Socha Dominik, Golicz Adrian, Ćwikła Krzysztof, Kuryło Jan, Sarzyński Bartłomiej; (klasa 5) Muskus Wojciech, Ćwikła Kamil. Opiekun - Wiesław Gorący.

Poprawiony (czwartek, 18 grudnia 2014 09:22)

 

Piłka ręczna - zawody gminne

pilka reczna ch pilka reczna dz

 
Więcej artykułów…
Odwiedza nas
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Sonda
Jak spędzam czas wolny?
 

ugmuzeumgops