Witaj na oficjalnej stronie Zespołu Szkół w Kuryłówce Szkoła Podstawowa

Najnowsze

Popularne

Szkoła Podstawowa

Misiowe pasowanie

d misia

„ 25 XI Światowy Dzień Pluszowego Misia”

       Głównym punktem obchodów „MISIOWEGO ŚWIĘTA” w naszej szkole była uroczystość pasowania na czytelnika uczniów integracyjnej klasy pierwszej.

W tym dniu wszystkie pierwszaczki wraz ze swoimi misiami pojawiły się w bibliotece szkolnej. Dzieci poznały historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej zabawki, obejrzały bajeczki z „MISIOWEJ BIBLIOTECZKI”, a także wysłuchały wierszy o misiu.

       W misiowej scenerii złożyły ślubowanie, że będą kochać, czytać i szanować wszystkie książeczki i zostały przyjęte do grona czytelników biblioteki szkolnej. W nagrodę otrzymały piękne zakładki do książek wykonane przez starszych kolegów z Koła Przyjaciół Biblioteki, a także małe słodkie co nieco od Misia. Dużo radości sprawiło wszystkim wspólne malowanie „MISIOWEGO PRZYJACIELA”.

     Ten dzień był okazją do świetnej zabawy, ale także służył promocji czytelnictwa.

d misia_pas

Poprawiony (wtorek, 29 listopada 2016 08:35)

 

Wiarygodna Szkoła

wiarygodna szkola

Poprawiony (piątek, 17 czerwca 2016 12:26)

 

Święto Książki

 „Wszystko co we mnie dobre zawdzięczam książce”

 31 maja 2016r. w szkole podstawowej odbyła niezwykła uroczystość  Święto Książki. Już od samego rana w szkole panowała podniosła atmosfera. Uroczystość rozpoczął konkurs recytatorski pod hasłem „ Rodzina w poezji”. Jury w składzie: pani Joanna Serkiz - przewodnicząca, pani Urszula Zięzio, pani Magdalena Podobińska przyznało: 

w kategorii klas I –III:

I miejsce- Nikola Daczyńska kl. Ia

II miejsce – Ewa Bucior kl. IIb

III miejsce – Ewa Ciryt kl. III

oraz wyróżnienie  Zofia Szpetnar kl. Ia  i Patrycja Skiba kl. IIa

w kategorii klas IV –VI:

I miejsce – Zuzanna Gorący – kl. Va

II miejsce – Gabriela Staroń – kl. Vb

III miejsce  - Patrycja Stecki kl. VI

oraz wyróżnienie Julia Zając kl. Vb i Patrycja Zawitkowska kl. Va.

Laureaci otrzymali ufundowane przez dyrektora szkoły pana Mirona Czarnieckiego dyplomy oraz nagrody książkowe.

W części głównej obchodów Święta Książki, na które przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Kuryłówka pan Tadeusz Halesiak, Dyrektor GOPS  pani Alicja Kycia, pan Leszek Połeć Przewodniczący Rady Rodziców, pani Wiesława Zagaja – Gminna  Biblioteka Publiczna, odbyło się podsumowanie projektu czytelniczego „Nie jestem sam, ja książkę mam”, w który zaangażowani byli wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami.
Każda klasa prezentowała wykonanie swoich zadań, które związane były z książką bądź czytaniem: były przepiękne prace plastyczne nawiązujące do omawianych baśni wykonane przez uczniów klas początkowych, gazetka o tematyce przyrodniczej i projekty okładek książek marzeń  uczniów klasy IV, klasa Va zaprezentowała literaturę anglojęzyczną – „Hobbita”  Tolkiena i  album o najlepszych sportowcach, uczniowie klasy Vb pochwalili się pracą pisemną  pt. ”W świecie  bohaterów literackich” i inscenizacją do piosenki „Poeci nie zjawiają się przypadkiem” a szóstoklasiści  wybierali ciekawe cytaty o książce i przedstawili prezentację multimedialną o Henryku Sienkiewiczu.
Za zaangażowanie w wykonanie zadań uczniowie zostali nagrodzeni  zasponsorowanymi przez Pana  Wójta Tadeusza Halesiaka upominkami i pamiątkowymi dyplomami.

Uczniowie klas pierwszych  w skupieniu i z powagą przyrzekali, że będą kochać, szanować oraz czytać książki i zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość zakończyła się nagrodzeniem najlepszych czytelników  biblioteki  szkolnej. Nagrodę za najlepsze wyniki w czytelnictwie otrzymała Ola Dziechciarz w  grupie klas młodszych i Adrian Borek w kategorii  klas starszych.
Całość uroczystości uświetniły piosenki w wykonaniu uczennic: Wiktorii Borek z kl. IV oraz  Kamili Jędrusiejko i Wioli Sarzyńskiej z kl.VI.

Projekt czytelniczy został zakończony, jego cel - osiągnięty, ale propagowanie książki i czytania w  naszej  szkole będzie trwało nadal.

P.S.

Podczas uroczystości wręczono nagrody i wyróżnienia ufundowane przez GOPS w Kuryłówce na podsumowanie projektów profilaktycznych, które osobiście wręczyła pani Dyrektor Alicja Kycia.

Wszystkim sponsorom oraz osobom, które wsparły te i inne programy oraz projekty - dyr. Miron Czarniecki wręczył okolicznościowe dyplomy z podziękowaniem za patronat, pomoc i współpracę.

swieto ksiazki 1

swieto ksiazki 2

swieto ksiazki 3 swieto ksiazki 4

swieto ksiazki 5 swieto ksiazki 6 swieto ksiazki 7

swieto ksiazki 8

swieto ksiazki 9 swieto ksiazki 10 swieto ksiazki 11

swieto ksiazki 14 swieto ksiazki 19

swieto ksiazki 21 swieto ksiazki 23

swieto ksiazki 27
fot. Liliana Kania-Zawierucka

Zdjęcia z uroczystości także w zakładce ALBUM.

 

„Wszystko co we mnie dobre zawdzięczam książce”

             31 maja  2016r.  w szkole podstawowej odbyła niezwykła uroczystość – Święto Książki.                                       Już od samego rana w   szkole panowała podniosła atmosfera. Uroczystość rozpoczął konkurs recytatorski pod hasłem „ Rodzina w poezji”. Jury w składzie: pani Joanna Serkiz -  przewodnicząca, pani Urszula Zięzio, pani Magdalena Podobińska przyznało  w kategorii klas I –III:                                           I miejsce- Nikola Daczyńska kl. Ia                                                                                                                         II miejsce – Ewa Bucior kl. IIb                                                                                                                                  III miejsce – Ewa Ciryt kl. III                                                                                                                               oraz wyróżnienie  Zofia Szpetnar kl. Ia  i Patrycja Skiba kl. IIa                                                                       w kategorii klas IV –VI:                                                                                                                                               I miejsce – Zuzanna Gorący – kl. Va                                                                                                                        II miejsce – Gabriela Staroń – kl. Vb                                                                                                                    III miejsce  - Patrycja Stecki kl. VI                                                                                                                     oraz wyróżnienie Julia Zając kl. Vb i Patrycja Zawitkowska kl. Va.                                                     Laureaci otrzymali  ufundowane przez dyrektora szkoły pana Mirona Czarnieckiego dyplomy oraz        nagrody książkowe.

W części głównej obchodów Święta Książki, na które przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Kuryłówka pan Tadeusz Halesiak, Dyrektor GOPS  pani Alicja Kycia, pani Wiesława Zagaja – Gminna  Biblioteka Publiczna, pan Leszek Połeć Przewodniczący Rady Rodziców odbyło się podsumowanie projektu czytelniczego „Nie jestem sam, ja książkę mam”, w który zaangażowani byli wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami.                                                                                            Każda klasa prezentowała wykonanie swoich zadań, które związane były   z książką bądź czytaniem: były przepiękne prace plastyczne nawiązujące do omawianych baśni wykonane przez uczniów klas początkowych, gazetka o tematyce przyrodniczej i projekty okładek książek marzeń  uczniów klasy IV, klasa Va zaprezentowała literaturę anglojęzyczną – „Hobbita”  Tolkiena i  album o najlepszych sportowcach, uczniowie klasy Vb pochwalili się pracą pisemną  pt.”W świecie  bohaterów literackich” i inscenizacją do piosenki „ Poeci nie zjawiają się przypadkiem” a szóstoklasiści  wybierali ciekawe cytaty o książce i przedstawili prezentację multimedialną o Henryku Sienkiewiczu.                                 Za zaangażowanie w wykonanie zadań uczniowie zostali nagrodzeni  zasponsorowanymi przez Pana  Wójta Tadeusza Halesiaka upominkami i pamiątkowymi dyplomami.

Uczniowie klas pierwszych  w skupieniu i z powagą przyrzekali, że będą kochać, szanować oraz czytać książki i zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość zakończyła się nagrodzeniem najlepszych czytelników  biblioteki  szkolnej. Nagrodę za najlepsze wyniki                       w czytelnictwie otrzymała Ola Dziechciarz w  grupie klas młodszych i Adrian Borek w kategorii  klas starszych.                                                                                                                                                            Całość  uroczystości uświetniły piosenki w wykonaniu uczennic: Wiktorii Borek z kl. IV oraz  Kamili Jędrusiejko i Wioli Sarzyńskiej z kl.VI.

Projekt czytelniczy został zakończony, jego cel- osiągnięty,                                                                                         ale propagowanie książki i czytania w  naszej  szkole będzie trwało nadal.

Poprawiony (piątek, 03 czerwca 2016 12:05)

 

Wyniki sprawdzianu 2016

sprawdzian 2016

 

Baw się z nami.

baw sie z nami

Poprawiony (poniedziałek, 23 maja 2016 13:28)

 
Więcej artykułów…
Odwiedza nas
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Sonda
Jak spędzam czas wolny?
 

ugmuzeumgops