Witaj na oficjalnej stronie Zespołu Szkół w Kuryłówce Szkoła Podstawowa

Najnowsze

Popularne

Szkoła Podstawowa

„ABC BEZPIECZEŃSTWA”

abc bezp_5

W dniu wczorajszym 10 stycznia 2017r w Zespole Szkół Kuryłówka odbyła się prelekcja funkcjonariuszy policji dotycząca akcji „Bezpieczne ferie”. Pogadanka skierowana była do uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Funkcjonariusze z zaangażowaniem starali się przybliżyć młodym słuchaczom sposoby zachowania bezpieczeństwa zarówno podczas zabaw na wolnym powietrzu, gdzie zwrócono uwagę na sposoby poruszania się po oblodzonych, śliskich chodnikach, jak również przestrzegali przed zakładaniem łyżew i jeździe w nich po ulicy, niekontrolowanych obszarach wodnych (stawy, rzeczki, itp.), zwracając uwagę, że zachowania tego typu mogą zagrażać naszemu zdrowiu ,a tym samym życiu. Podawano przykłady w jaki sposób wykorzystywać wszelkiego rodzaju przedmioty służące do zjeżdżania: sanki, nartosanki, ślizgacze, narty, itp. Omawiano przepis dotyczący zakazu przyczepiania sanek do aut i organizowania tzw. „kuligów”. Funkcjonariusze przestrzegali również dzieci przed wpuszczaniem osób obcych do domostw, mieszkań, wsiadaniem do nieznanych pojazdów oraz przyjmowaniem słodyczy od osób nieznanych. Zachęcali, aby wyruszać na zimowe przygody w ubraniach dostosowanych do warunków klimatycznych; zakładać czapki i resztę garderoby utrzymującej ciepło. Słuchać rodziców dających rady kiedy i gdzie można się poruszać bez ich opieki, jak również informować dorosłych o miejscu przebywania w dniach wolnych od nauki szkolnej.

Spotkanie zakończyło się spontaniczną rozmową dzieci z przedstawicielami policji, uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące nie tylko bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, a na koniec przyjęli serdeczne życzenia miłego wypoczynku na tegorocznych feriach zimowych.

 Przygotowała
Aleksandra Śliwa

abc bezp_1 abc bezp_2 abc bezp_3 abc bezp_4
fot. A. Śliwa

Poprawiony (środa, 11 stycznia 2017 08:48)

 

Misiowe pasowanie

d misia

„ 25 XI Światowy Dzień Pluszowego Misia”

       Głównym punktem obchodów „MISIOWEGO ŚWIĘTA” w naszej szkole była uroczystość pasowania na czytelnika uczniów integracyjnej klasy pierwszej.

W tym dniu wszystkie pierwszaczki wraz ze swoimi misiami pojawiły się w bibliotece szkolnej. Dzieci poznały historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej zabawki, obejrzały bajeczki z „MISIOWEJ BIBLIOTECZKI”, a także wysłuchały wierszy o misiu.

       W misiowej scenerii złożyły ślubowanie, że będą kochać, czytać i szanować wszystkie książeczki i zostały przyjęte do grona czytelników biblioteki szkolnej. W nagrodę otrzymały piękne zakładki do książek wykonane przez starszych kolegów z Koła Przyjaciół Biblioteki, a także małe słodkie co nieco od Misia. Dużo radości sprawiło wszystkim wspólne malowanie „MISIOWEGO PRZYJACIELA”.

     Ten dzień był okazją do świetnej zabawy, ale także służył promocji czytelnictwa.

d misia_pas

Poprawiony (wtorek, 29 listopada 2016 08:35)

 

Wiarygodna Szkoła

wiarygodna szkola

Poprawiony (piątek, 17 czerwca 2016 12:26)

 

Święto Książki

 „Wszystko co we mnie dobre zawdzięczam książce”

 31 maja 2016r. w szkole podstawowej odbyła niezwykła uroczystość  Święto Książki. Już od samego rana w szkole panowała podniosła atmosfera. Uroczystość rozpoczął konkurs recytatorski pod hasłem „ Rodzina w poezji”. Jury w składzie: pani Joanna Serkiz - przewodnicząca, pani Urszula Zięzio, pani Magdalena Podobińska przyznało: 

w kategorii klas I –III:

I miejsce- Nikola Daczyńska kl. Ia

II miejsce – Ewa Bucior kl. IIb

III miejsce – Ewa Ciryt kl. III

oraz wyróżnienie  Zofia Szpetnar kl. Ia  i Patrycja Skiba kl. IIa

w kategorii klas IV –VI:

I miejsce – Zuzanna Gorący – kl. Va

II miejsce – Gabriela Staroń – kl. Vb

III miejsce  - Patrycja Stecki kl. VI

oraz wyróżnienie Julia Zając kl. Vb i Patrycja Zawitkowska kl. Va.

Laureaci otrzymali ufundowane przez dyrektora szkoły pana Mirona Czarnieckiego dyplomy oraz nagrody książkowe.

W części głównej obchodów Święta Książki, na które przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Kuryłówka pan Tadeusz Halesiak, Dyrektor GOPS  pani Alicja Kycia, pan Leszek Połeć Przewodniczący Rady Rodziców, pani Wiesława Zagaja – Gminna  Biblioteka Publiczna, odbyło się podsumowanie projektu czytelniczego „Nie jestem sam, ja książkę mam”, w który zaangażowani byli wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami.
Każda klasa prezentowała wykonanie swoich zadań, które związane były z książką bądź czytaniem: były przepiękne prace plastyczne nawiązujące do omawianych baśni wykonane przez uczniów klas początkowych, gazetka o tematyce przyrodniczej i projekty okładek książek marzeń  uczniów klasy IV, klasa Va zaprezentowała literaturę anglojęzyczną – „Hobbita”  Tolkiena i  album o najlepszych sportowcach, uczniowie klasy Vb pochwalili się pracą pisemną  pt. ”W świecie  bohaterów literackich” i inscenizacją do piosenki „Poeci nie zjawiają się przypadkiem” a szóstoklasiści  wybierali ciekawe cytaty o książce i przedstawili prezentację multimedialną o Henryku Sienkiewiczu.
Za zaangażowanie w wykonanie zadań uczniowie zostali nagrodzeni  zasponsorowanymi przez Pana  Wójta Tadeusza Halesiaka upominkami i pamiątkowymi dyplomami.

Uczniowie klas pierwszych  w skupieniu i z powagą przyrzekali, że będą kochać, szanować oraz czytać książki i zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość zakończyła się nagrodzeniem najlepszych czytelników  biblioteki  szkolnej. Nagrodę za najlepsze wyniki w czytelnictwie otrzymała Ola Dziechciarz w  grupie klas młodszych i Adrian Borek w kategorii  klas starszych.
Całość uroczystości uświetniły piosenki w wykonaniu uczennic: Wiktorii Borek z kl. IV oraz  Kamili Jędrusiejko i Wioli Sarzyńskiej z kl.VI.

Projekt czytelniczy został zakończony, jego cel - osiągnięty, ale propagowanie książki i czytania w  naszej  szkole będzie trwało nadal.

P.S.

Podczas uroczystości wręczono nagrody i wyróżnienia ufundowane przez GOPS w Kuryłówce na podsumowanie projektów profilaktycznych, które osobiście wręczyła pani Dyrektor Alicja Kycia.

Wszystkim sponsorom oraz osobom, które wsparły te i inne programy oraz projekty - dyr. Miron Czarniecki wręczył okolicznościowe dyplomy z podziękowaniem za patronat, pomoc i współpracę.

swieto ksiazki 1

swieto ksiazki 2

swieto ksiazki 3 swieto ksiazki 4

swieto ksiazki 5 swieto ksiazki 6 swieto ksiazki 7

swieto ksiazki 8

swieto ksiazki 9 swieto ksiazki 10 swieto ksiazki 11

swieto ksiazki 14 swieto ksiazki 19

swieto ksiazki 21 swieto ksiazki 23

swieto ksiazki 27
fot. Liliana Kania-Zawierucka

Zdjęcia z uroczystości także w zakładce ALBUM.

 

„Wszystko co we mnie dobre zawdzięczam książce”

             31 maja  2016r.  w szkole podstawowej odbyła niezwykła uroczystość – Święto Książki.                                       Już od samego rana w   szkole panowała podniosła atmosfera. Uroczystość rozpoczął konkurs recytatorski pod hasłem „ Rodzina w poezji”. Jury w składzie: pani Joanna Serkiz -  przewodnicząca, pani Urszula Zięzio, pani Magdalena Podobińska przyznało  w kategorii klas I –III:                                           I miejsce- Nikola Daczyńska kl. Ia                                                                                                                         II miejsce – Ewa Bucior kl. IIb                                                                                                                                  III miejsce – Ewa Ciryt kl. III                                                                                                                               oraz wyróżnienie  Zofia Szpetnar kl. Ia  i Patrycja Skiba kl. IIa                                                                       w kategorii klas IV –VI:                                                                                                                                               I miejsce – Zuzanna Gorący – kl. Va                                                                                                                        II miejsce – Gabriela Staroń – kl. Vb                                                                                                                    III miejsce  - Patrycja Stecki kl. VI                                                                                                                     oraz wyróżnienie Julia Zając kl. Vb i Patrycja Zawitkowska kl. Va.                                                     Laureaci otrzymali  ufundowane przez dyrektora szkoły pana Mirona Czarnieckiego dyplomy oraz        nagrody książkowe.

W części głównej obchodów Święta Książki, na które przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Kuryłówka pan Tadeusz Halesiak, Dyrektor GOPS  pani Alicja Kycia, pani Wiesława Zagaja – Gminna  Biblioteka Publiczna, pan Leszek Połeć Przewodniczący Rady Rodziców odbyło się podsumowanie projektu czytelniczego „Nie jestem sam, ja książkę mam”, w który zaangażowani byli wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami.                                                                                            Każda klasa prezentowała wykonanie swoich zadań, które związane były   z książką bądź czytaniem: były przepiękne prace plastyczne nawiązujące do omawianych baśni wykonane przez uczniów klas początkowych, gazetka o tematyce przyrodniczej i projekty okładek książek marzeń  uczniów klasy IV, klasa Va zaprezentowała literaturę anglojęzyczną – „Hobbita”  Tolkiena i  album o najlepszych sportowcach, uczniowie klasy Vb pochwalili się pracą pisemną  pt.”W świecie  bohaterów literackich” i inscenizacją do piosenki „ Poeci nie zjawiają się przypadkiem” a szóstoklasiści  wybierali ciekawe cytaty o książce i przedstawili prezentację multimedialną o Henryku Sienkiewiczu.                                 Za zaangażowanie w wykonanie zadań uczniowie zostali nagrodzeni  zasponsorowanymi przez Pana  Wójta Tadeusza Halesiaka upominkami i pamiątkowymi dyplomami.

Uczniowie klas pierwszych  w skupieniu i z powagą przyrzekali, że będą kochać, szanować oraz czytać książki i zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość zakończyła się nagrodzeniem najlepszych czytelników  biblioteki  szkolnej. Nagrodę za najlepsze wyniki                       w czytelnictwie otrzymała Ola Dziechciarz w  grupie klas młodszych i Adrian Borek w kategorii  klas starszych.                                                                                                                                                            Całość  uroczystości uświetniły piosenki w wykonaniu uczennic: Wiktorii Borek z kl. IV oraz  Kamili Jędrusiejko i Wioli Sarzyńskiej z kl.VI.

Projekt czytelniczy został zakończony, jego cel- osiągnięty,                                                                                         ale propagowanie książki i czytania w  naszej  szkole będzie trwało nadal.

Poprawiony (piątek, 03 czerwca 2016 12:05)

 

Wyniki sprawdzianu 2016

sprawdzian 2016

 
Więcej artykułów…
Odwiedza nas
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Sonda
Jak spędzam czas wolny?
 

ugmuzeumgops