ZUCHOLANDIA
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

Za nami pierwszy miesiąc uczęszczania trzylatków do przedszkola. Chociaż przez pierwsze dni dzieci bardzo tęskniły za rodzicami, to okazały się dzielnymi bohaterami. Razem z paniami poznawały nowe miejsce, uczyły się wspólnych reguł i zabaw. Dzieci uczestniczyły już w projekcie "Uczę się pięknie mówić" oraz "Rosnę zdrowo".
We wrześniu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Mimo iż nie wszystkie dzieci były w dobrym humorze, zabawa była przednia. Na początku zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy do piosenki "Hola hola oto przedszkolak", później dzieci dostały balony i mogły je po ozdabiać naklejkami . Po śniadaniu były tańce i zabawa z bańkami mydlanymi. Dzieci wykonały serduszko, na którym były odbite ich rączki, a na sam koniec otrzymały od pań Medale Przedszkolaków i słodki poczęstunek.     
Swoje święto w przedszkolu mieli też chłopcy. Dziewczynki razem z paniami przygotowały dla kolegów serduszka, które samodzielnie ozdobiły kolorowymi naklejkami. Wszyscy wspólnie zrobili duże koło i razem zaśpiewaliśmy wesołe "Sto lat" dla chłopców. Oczywiście nie obyło się bez słodkiego poczęstunku, specjalnie przygotowanego przez panie wychowawczynie na tę okazję.             
Natomiast 16 października obchodziliśmy "Dzień Marchewki". Dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek dotyczących marchewki. Wykonały pracę plastyczną, bawiły się w zabawy ruchowe np.: "Marchewkowe zaklęcie". Przedszkolaki otrzymały naklejki z marchewką i przeprowadziły wspólnie z paniami eksperyment dotyczący koloru pomarańczowego. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na Marchewkową ucztę.  
Czas w przedszkolu to czas pełen radości i wspólnych zabaw.

1  2  3  4  5

Podsumowanie zajęć z języka angielskiego
w ramach projektu Zucholandia realizowanego
w Szkole Podstawowej w Kuryłówce w roku 2019/2020.
Magdalena Podobińska

W czasie trwania projektu na zajęciach językowych pracowaliśmy głownie z kursem Dex The Dino wydawnictwa Macmillan Eductaion. Wraz z tytułowym bohaterem, przesympatycznym dinozaurem Dexem, oraz jego ‘rodziną”- chłopcem Charliem, dziewczynką Meg i pieskiem Buddym, dzieci mogły ufnie i z ciekawością wkroczyć w świat języka angielskiego.
Na zajęciach korzystaliśmy przede wszystkim z interaktywnych ćwiczeń, filmików, historyjek i piosenek, kart obrazkowych prezentujących słownictwo oraz historyjki, a także poznawaliśmy kulturę krajów anglojęzycznych poprzez min. popularne tam piosenki i rymowanki takie jak Rain rain go away czy Five little ducks itd. Niektóre zajęcia były również urozmaicane piosenkami
z kanału Super Simple Songs, Dream English czy bajką Peppa Pig, kursem Lippy and Messy oraz książeczkami w języku angielskim.

Oprócz umiejętności językowych ujętych w programie kursu Dex the Dino takimi jak min : zapoznanie z bohaterami cyklu, zapoznanie z piosenkami i wierszykami, nazywanie członków rodziny, witanie się, rozpoznawanie liczb i kolorów, słuchanie
i rozumienie historyjek, rozpoznawanie i nazywanie pogody, przedmiotów w sali, zabawek, części twarzy, ubrań, jedzenia, zwierząt, słownictwa związanego z pływaniem, zrozumienie i reagowanie na pojęcia: big i small, tired i not tired, messy i tidy, wet i dry, hungry i thirsty, hot i cold, ćwiczyliśmy rozwijanie koncentracji, gotowość do respektowania ustalonych zasad, koordynację wzrokowo-ruchowa, rozróżnianie wzrokowe i słuchowe, wyrażanie emocji, rozwój motoryki małej i dużej, dopasowywanie, rozróżnianie, wdrażanie do dokładności, staranności i precyzji, rozwój umiejętności poznawczych, rozwijanie pamięci, rozwijanie wyobraźni
i ciekawości świata, rozwój empatii, rozwijanie cierpliwości, praca w parach/ grupach, rozwój umiejętności poznawczych, uczenie konsekwencji.

Zajęcia miały na celu przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem angielskim w przyszłości. Ponad to kształtowane były umiejętności społeczne: powitania, pożegnania, przynależność do rodziny; przestrzeganie reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej, czynności samoobsługowe, nawyki higieniczne i kulturalne, utrzymywanie ładu i porządku, wychowanie zdrowotne
i kształtowanie sprawności fizycznej dzieci poprzez ich uczestnictwo w zajęciach ruchowych.

Dzięki zajęciom udało się też wspomóc dzieci w rozumieniu istoty zjawisk atmosferycznych i w unikaniu zagrożeń, wesprzeć je
w rozwijaniu czynności intelektualnych, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia, wychować dla poszanowania roślin i zwierząt, wspomagać rozwoju mowy oraz innych umiejętności komunikacyjnych.

 

Magdalena Podobińska

 

Drodzy Rodzice!

Raz w tygodniu będę przesyłała propozycje prac plastycznych, zabaw muzycznych itp. dla Waszych dzieci. Jeżeli skorzystacie będzie mi bardzo miło. Podczas wykonywania tych albo innych prac proponuję słuchać utworów z muzyki klasycznej.

                                                                           Liliana Kania - Zawierucka

ZUCHOLANDIA - ZAJĘCIA Z BIBLIOTERAPII

Dzień dobry,

przesyłam kolejne bajeczki terapeutyczne dla dzieci:
 
 

DYZIO MARZYCIEL       Julian Tuwim

Położył się Dyzio na łące,

przygląda się niebieskiemu niebu

I marzy:

"Jaka szkoda, że te obłoczki płynące

Nie są z waniliowego kremu.. .

A te różowe -

Że to nie lody malinowe...

A te złociste, pierzaste -

Że to nie stosy ciastek...

I szkoda,  całe niebo

Nie jest z tortu czekoladowego...

Jaki piękny byłby wtedy świat!

Leżałbym sobie , jak leżę,

Na tej murawie świeżej,

Wyciągnąłbym tylko rękę

I jadł...i  jadł... i jadł..."