Home
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

IIPKM 1

28.11.2019 r. uczestniczyliśmy, podobnie jak rok temu,  w Powiatowym Kongresie Mediatorów Szkolnych w Giedlarowej. Brała w nim udział 15-osobowa reprezentacja mediatorów z naszej szkoły. Tym razem kongres odbywał się pod hasłem Od mediacji do dobrych relacji i miał inną formułę niż rok temu. Teraz  głos oddano młodzieży- mediatorom rówieśniczym ze szkół powiatu leżajskiego.

Nauczyciele twórcami

X Powiatowy Przegląd Twórczości Nauczycielskiej

logo Szkoła do hymnu niep dlegla4 niep dlegla2 niep dlegla3

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

             Jak świętować, żeby było uroczyście, z czułością należną naszej Ojczyźnie, ale także blisko sercu młodego Polaka i jednocześnie inaczej niż zawsze? My to wiemy! Tak właśnie świętowaliśmy 8 listopada tego roku. Skoro nadeszła kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - kolejna, 101., ale nie mniej ważna niż 100., 50. czy pierwsza, nie mogło na tym święcie zabraknąć naszych przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, księży... bo przecież o 11-tym listopada 1918 roku powinniśmy pamiętać zawsze. Pisać o tym, czytać i mówić. W szkolnych ławach, przy tablicy, w zeszytach, gazecie, a nawet w radiu!

         Szkolny radiowęzeł zastąpił studio radiowe i z głośników popłynęły piosenki, które jednocześnie śpiewała cała szkoła, bo po korytarzu niósł się donośny śpiew o wojence, zwykłym żołnierzu, komendancie... Ale to nie wszystko. Podczas audycji usłyszeliśmy, co na temat niepodległości wiedzą uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły. Na zakończenie audycji wysłuchaliśmy życzeń, które Naszej Jubilatce, Polsce, złożyli: p. Dyrektor Janina Paja, ks. Damian Dec, p. Magdalena Podobińska, Uczniowie i Przedszkolaki z Naszej Szkoły, które życzyły m.in., żeby w Polsce było więcej ludzi z domem niż bez domu, żeby nikt nie chodził głodny i żeby ludziom dobrze się tu mieszkało.

         Szkoła nasza brała również udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". To było ogromne przeżycie - wszyscy odświętnie ubrani, z kotylionami na piersiach i chorągiewkami w rękach zgromadziliśmy się o godzinie 11.11  na szkolnym korytarzu i zaśpiewaliśmy wspólnie z całą Polską cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

Uroczystość  przygotowały p. L.Kania-Zawierucka, p. J.Serkiz i p. G.Marczak.

J.Serkiz

niep dlegla1 niep dlegla5

niep dlegla6 niep dlegla7 niep dlegla8

niep dlegla9 niep dlegla10 niep dlegla11

nie podlegla12

bw2019 5

26 października nagrodzono laureatów powiatowego etapu konkursu plastycznego pod tytułem "Bezpieczne Wakacje 2019". Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Zwycięskie prace będą walczyły w wojewódzkim etapie konkursu.

Konkurs plastyczny "Bezpieczne Wakacje 2019" promuje wśród dzieci i młodzieży bezpieczny wypoczynek podczas wakacji, zachowania wolne od nałogów i inne pozytywne postawy. Co roku konkursy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych z powiatu leżajskiego.

Jury konkursowe wyłoniło najlepsze prace plastyczne w  trzech kategoriach wiekowych. Uroczystego wręczenia nagród dokonali:  mł. insp. Zenon Wierzchowski Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku, Jerzy Paul Poseł na Sejm RP, Marek Śliż Starosta Leżajski, Krzysztof Trębacz Członek Zarządu Powiatu  Leżajskiego, Ireneusz Stefański Burmistrz Leżajska, Krzysztof Sobejko Wójt Gminy Leżajsk, Andrzej Rychel Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Roman Szałajko Sekretarz Gminy Kuryłówka.

Wśród laureatów konkursu wyróżniającą się  grupę stanowili uczniowie Szkoły Podstawowej w Kuryłówce, którzy przejęli wszystkie nagrody w  kategorii  wiekowej od 10 do 12 lat:

I miejsce Zofia Szpetnar  z kl.IV
II miejsce Patrycja Skiba  z kl. VIa
III miejsce Wiktor Świerczek  z kl. VIb

Poziom tegorocznych prac konkursowych jury oceniło, jako bardzo wysoki. W finałowej stawce znalazło się kilkanaście prac we wszystkich kategoriach wiekowych, pomiędzy którymi rozegrała się zacięta rywalizacja, a ostateczny werdykt został ustalony w wyniku długiej i gorącej dyskusji.

Nagrodzone prace z konkursu plastycznego wezmą udział w kolejnym wojewódzkim etapie, który odbędzie się w Rzeszowie. Trzymamy kciuki za naszych młodych artystów.

bw2019 1 bw2019 2 bw2019 3 bw2019 4

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Stadion piłkarski w Leżajsku  w dniu 23.10.2019r. gościł drużyny powiatu turnieju piłki nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

W kategorii U-12  nasz drużyna zajęła V miejsce. Natomiast w kategorii chłopców U-10 udział brało 7 drużyn, gdzie nasi zawodnicy uplasowali się na 3 miejscu. W tej kategorii tytuł najsympatyczniejszego zawodnika przyznano uczennicy z naszej szkoły  Ewie Kyc.

W drugim dniu rywalizacja przeniosła się na stadion do Grodziska Dolnego, gdzie z naszej szkoły występowały drużyny dziewcząt  w 3 kategoriach i jedna najmłodsza kategoria chłopców U-8.

Nasi najmłodsi zawodnicy, zarówno chłopcy jak i dziewczyny, wywalczyli I miejsce w powiecie! Wygrana daje im przepustkę do finału wojewódzkiego, który rozegrany będzie w kwietniu przyszłego roku.

W kategorii U -12 zawodniczki naszej szkoły zajęły II miejsce w powiecie.

Wszyscy uczestnicy turniejów otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, a zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych dodatkowo pamiątkowe puchary. Sponsorzy ufundowali również piłki dla drużyn praz poczęstunek dla uczestników turniejów.

Podziękowania składamy przedstawicielom władz z Leżajska i Grodziska Dolnego oraz pani Agnieszce Wyszyńskiej Wójt Gminy Kuryłówka, która zaszczyciła nas obecnością na w/w Turniejach wręczając nagrody.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a zwycięzcom życzymy sukcesów w meczach finałowych.

Agnieszka Burda, Wiesław Gorący

tym bark1 tym bark2 tym bark3 tym bark4

nsn 1plakat

Podkategorie

The latest news from the Joomla! Team

Ogłoszenia i komunikaty.