Home
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

Dokarmianie ptaków zimą to ważne i odpowiedzialne zajęcie.

We współczesnej rzeczywistości fotografia stała się nieodłącznym elementem naszego życia. Dzięki niej dokumentujemy najważniejsze wydarzenia, które po latach odżywają we wspomnieniach i wywołują emocje. Fotografia jednak daje również możliwości stworzenia kadru o kreatywnym charakterze. Takiego wyzwania podjęła się młodzież klas siódmych, eksperymentując z perspektywą. Oryginalny pomysł, ciekawe ujęcie, odpowiedni kadr – i w zwyczajnych okolicznościach można uzyskać niezwykle interesujący efekt.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 21 22

 

Dzisiaj, 23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Jego celem jest upowszechnienie wiedzy na temat tej choroby.

16 lutego 2021r. w tak zwane ,,ostatki’’ uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zabawach karnawałowych w swoich salach.

W naszej szkole po raz kolejny rozpoczynamy zbiórkę plastikowych nakrętek w celu charytatywnym dla osoby potrzebującej na sprzęt rehabilitacyjny.
Chętni uczniowie takie nakrętki mogą przynosić do szkoły i zostawiać przy wejściu od strony szkoły podstawowej.   Jest tam wystawiony kosz w którym będziemy zbierać nakrętki.
Nakrętki powinny być zapakowane w torbę i opatrzone imieniem i nazwiskiem, klasą oraz liczbą nakrętek w opakowaniu. Uczniowie mają szansę dzięki akcji uzyskać dodatkowe punkty z zachowania zgodnie z regulaminem szkoły a przede wszystkim pomóc osobie potrzebującej.

akcja nakretki zdjęcie

"Pierwsze zbiory już do nas dotarły, za co Karol bardzo dziekuje" 

buźka 1

 

Dnia 28 stycznia odbyła się długo wyczekiwana uroczystość ślubowania uczniów klasy Ia i Ib. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. Niestety w tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną uroczystość  odbyła się w odmienne formie. Każda klasa w oddzielnej sali lekcyjnej złożyła swój pierwszy egzamin. Dzieci zostały odpytane z wiedzy na temat kraju ojczystego i cech wzorowego ucznia.  Zaprezentowali także swoje umiejętności taneczne, recytatorskie, jak i wokalne. Po pomyślnie zdanym egzaminie nastąpił moment ślubowania, którego dokonała ołówkiem pani Janina Paja  dyrektor szkoły. Pamiątkowe dyplomy wręczyły swoim uczniom wychowawczynie klas.

Wraz z pasowaniem na ucznia odbyło się pasowanie na Wzorowego Czytelnika Biblioteki Szkolnej,  ponieważ tradycją szkolnej biblioteki jest przyjęcie do grona czytelników uczniów  klas pierwszych. Pasowanie na Czytelnika Szkolnego zostało przeprowadzone przez panią Janinę Leszaj.

Na zakończenie odbyła się pamiątkowa sesja fotograficzna

1  2  3  4  5  6

1 1  1 2  1 3   1 4

1 5

Podkategorie

The latest news from the Joomla! Team

Ogłoszenia i komunikaty.