Home
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

k wielkanoc2019

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe,
napełni wszystkich spokojem i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć
w przyszłość.

życzy
w imieniu całej społeczności szkolnej

dyr. Miron Czarniecki

           Prejekt kartki: Kółko plastyczne (opiekun - M. Sztyrak)

wystFK 1 wystFK 2

wystFK 3 wystFK 4

W Poniedziałek Wielkanocny 22 kwietnia2019r. przypada 100. Rocznica śmierci naszego Patrona Franciszka Kyci. Z tej okazji w szkole prezentowana jest wystawa poświęcona temu wydarzeniu przygotowana przez historyka p. Waldemara Fusa.

Natomiast w dniu 17 kwietnia br. delegacja z naszej szkoły udała się na okoliczny cmentarz. Dyrektor M. Czarniecki, opiekun samorządu szkolnego M. Wolanin i przedstawiciele uczniów złożyli wieniec i zapalili znicze na grobie śp. F. Kyci.

d patrona1 d patrona2

JAGA 9

W minioną niedzielę tj. 31 marca br. Poczet Sztandarowy w składzie: Monika Kaszycka, Magdalena Stecka
i Oliver Ćwikła pod opieką p. Agnieszki Burda oraz delegacja Szkoły Podstawowej im. Franciszka Kyci
w Kuryłówce uczestniczyli w uroczystościach 74. Rocznicy śmierci Janiny Przysiężniak, żony bohaterskiego dowódcy oddziału partyzanckiego Franciszka Przysiężniaka ps. „Ojciec Jan”. Patronat nad uroczystościami objęła Wójt Gminy Kuryłówka p. Agnieszka Wyszyńska. Po uroczystej Mszy Św. w imieniu społeczności szkolnej, dyrektor Miron Czarniecki i wicedyrektor Urszula Zięzio zapalili symboliczne znicze na grobie bohaterki z Kuryłówki zamordowanej przez funkcjonariuszy UB.

CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI!

JAGA 1 JAGA 2 JAGA 3 JAGA 4

JAGA 5 JAGA 6 JAGA 7 JAGA 8
fot. M. Latawiec (GOK)

Matma nie jest wcale nudna!
nie jest taka trudna!
To królowa nauk wszelkich.
Trzymaj z nią – a będziesz wielki .

 W tym roku do Dnia Matematyki przygotowywaliśmy się już 2 tygodnie wcześniej. Mianowicie, młodsze klasy wraz z nauczycielami, dzieci na świetlicy pod czujnym okiem opiekunów oraz uczniowie klasy 4a wykonali prace plastyczne: „W krainie figur geometrycznych”. Wszystkie zostały umieszczone na wystawie i ozdabiają szkolny korytarz. Wykonana została też gazetka, na której znalazły się ciekawostki matematyczne i zadania. 15 marca rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Matematyki. Już od rana uczniowie słuchali audycji o „Królowej wszystkich nauk - MATEMATYCE". Nie brakowało w niej ciekawostek, żarcików, wierszy ani piosenek związanych z tym wspaniałym przedmiotem. Podczas przygotowań uczniowie wraz z nauczycielami stworzyli wiele zadań matematycznych. Można było je znaleźć na stoiskach, znajdujących się na korytarzach naszej szkoły. Jak co roku zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Za każde poprawnie rozwiązane zadanie otrzymywano drobne upominki. Podczas Dnia Matematyki dla klas 7-8 i 3 gimnazjum odbył się konkurs pod hasłem „Matematyka dzika, czyli jak połączyć dziką przyrodę z matematyką”, do którego wykorzystano materiały przygotowane przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

Wniosek o udzielenie wsparcia finansowego, złożony przez Wójta Gminy Kuryłówka o dofinansowanie zakupu książek przeszedł pozytywnie weryfikację i nasza szkoła otrzymała w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, dotację na łączną kwotę 15 000 zł na zakup książek do biblioteki szkolnej.

Dyr. Miron Czarniecki

npc

zapisy2019

Podkategorie

The latest news from the Joomla! Team

Ogłoszenia i komunikaty.