Home
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

Matma nie jest wcale nudna!
nie jest taka trudna!
To królowa nauk wszelkich.
Trzymaj z nią – a będziesz wielki .

 W tym roku do Dnia Matematyki przygotowywaliśmy się już 2 tygodnie wcześniej. Mianowicie, młodsze klasy wraz z nauczycielami, dzieci na świetlicy pod czujnym okiem opiekunów oraz uczniowie klasy 4a wykonali prace plastyczne: „W krainie figur geometrycznych”. Wszystkie zostały umieszczone na wystawie i ozdabiają szkolny korytarz. Wykonana została też gazetka, na której znalazły się ciekawostki matematyczne i zadania. 15 marca rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Matematyki. Już od rana uczniowie słuchali audycji o „Królowej wszystkich nauk - MATEMATYCE". Nie brakowało w niej ciekawostek, żarcików, wierszy ani piosenek związanych z tym wspaniałym przedmiotem. Podczas przygotowań uczniowie wraz z nauczycielami stworzyli wiele zadań matematycznych. Można było je znaleźć na stoiskach, znajdujących się na korytarzach naszej szkoły. Jak co roku zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Za każde poprawnie rozwiązane zadanie otrzymywano drobne upominki. Podczas Dnia Matematyki dla klas 7-8 i 3 gimnazjum odbył się konkurs pod hasłem „Matematyka dzika, czyli jak połączyć dziką przyrodę z matematyką”, do którego wykorzystano materiały przygotowane przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

Wyniki przedstawiały się następująco:

III miejsce: Radosław Socha i Jakub Kowalski z klasy 3a
II miejsce: Łukasz Leniart i Dawid Staroń z klasy 3b
I miejsce: Adrian Socha i Mikołaj Kusy z klasy 3a

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy paniom: M. Wolanin , M. Szelidze  i  N. Olechowskiej za zorganizowanie konkursu. Obchody Dnia Matematyki pokazały uczniom naszej szkoły, że matematyka to nie tylko trudne zadania, „suche liczby” i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa.
Nagrody ufundował Pan dyrektor Miron Czarniecki.
Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania tego dnia serdecznie dziękujemy!

Katarzyna Piotrowska i Ewa Kogut

k nauk 3

k nauk 5 k nauk 6 k nauk 7 k nauk 8 k nauk 1

k nauk 4