Home
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

JAGA 9

W minioną niedzielę tj. 31 marca br. Poczet Sztandarowy w składzie: Monika Kaszycka, Magdalena Stecka
i Oliver Ćwikła pod opieką p. Agnieszki Burda oraz delegacja Szkoły Podstawowej im. Franciszka Kyci
w Kuryłówce uczestniczyli w uroczystościach 74. Rocznicy śmierci Janiny Przysiężniak, żony bohaterskiego dowódcy oddziału partyzanckiego Franciszka Przysiężniaka ps. „Ojciec Jan”. Patronat nad uroczystościami objęła Wójt Gminy Kuryłówka p. Agnieszka Wyszyńska. Po uroczystej Mszy Św. w imieniu społeczności szkolnej, dyrektor Miron Czarniecki i wicedyrektor Urszula Zięzio zapalili symboliczne znicze na grobie bohaterki z Kuryłówki zamordowanej przez funkcjonariuszy UB.

CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI!

JAGA 1 JAGA 2 JAGA 3 JAGA 4

JAGA 5 JAGA 6 JAGA 7 JAGA 8
fot. M. Latawiec (GOK)