Home
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

brd 2019

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kuryłówce pod opieką Lucyny Karpińskiej uczestniczyli w zmaganiach turniejowych dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poszczególne etapy odbywały się na szczeblu szkoły, gminy a następnie powiatu. Zwycięzcy ostatniego etapu wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich turnieju BRD – grupa pierwsz w Nozdrzcu, natomiast grupa druga w Tryńczy.

Głównym celem tego konkursu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących ochrony dzieci i młodzieży – najmłodszej i najbardziej narażonej na niebezpieczeństwo grupy uczestników ruchu drogowego.

We czwartek – 25 kwietnia 2019r. odbył się etap powiatowy BRD w Szkole Podstawowej nr 3 w Leżajsku. Turniej organizowany był w dwóch grupach: grupa I – uczniowie w wieku 10-12 lat, grupa II – pozostali uczniowie. W turnieju wzięły udział 4 drużyny w grupie I i 5 drużyn w grupie II. Każdy uczestnik eliminacji powiatowych rozwiązywał test z przepisów ruchu drogowego i krzyżówek oraz wykonywał zadania praktyczne, tj. jazda rowerem po torze sprawnościowym.

Wśród szkół podstawowych w grupie pierwszej - I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kuryłówce w składzie: Jakub Kruk, Rafał Wilk, Aleksandra Dziechciarz i Alicja Zdeb.

Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii wiekowej całego turnieju był uczeń naszej szkoły Jakub Kruk, II miejsce zajął Rafał Wilk.

 W grupie drugiej - I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kuryłówce w składzie: Artur Adamczyk, Oliver Ćwikła oraz Weronika Wilk, która wywalczyła także III miejsce indywidualnie.

Zwycięzcy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody oraz puchary. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!
 

brd 2019 1 brd 2019 2

brd 2019 jk brd 2019 rw brd 2019 ww