Home
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

spory i wybory 1 spory i wybory 2

Drama Profilaktyczna i Konkurs Plakatowy

27 maja 2019r. w MCK w Leżajsku odbył się kolejny już Powiatowy Przegląd Młodzieżowych Małych Form Teatralnych Drama Profilaktyczna organizowany przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Leżajsku. Tym razem temat koncentrował się wokół konfliktów i sposobów rozwiązywania ich. W kategorii klas VII – VIII i gimnazjum na przeglądzie zaprezentowali się także uczniowie naszej szkoły.
 Świat szkolnych i rodzinnych spraw, problemów i konfliktów jest naszą codzienną rzeczywistością. Nie możemy tego wyeliminować z życia, ale to właśnie my możemy sprawić, że to, co złe, nigdy nie zwycięży. W spektaklu pt. „Tak niewiele potrzeba…” uczniowie pokazali, że to, co nas wszystkich otacza, można wyrazić także bez słów. Sytuacje i uczucia nasi aktorzy zaprezentowali w formie teatru cieni, gdzie środkiem wyrazu był gest, ruch ciała, symbole czy rekwizyty, które raz mogą chronić, a innym razem zadać ból.

Widowisko inne od tradycyjnej formy teatralnej zyskało duże uznanie widzów i zajęło II miejsce w przeglądzie. Artyści docenieni zostali także przez Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nagrodą specjalną za swoją grę.

W sztuce napisanej i wyreżyserowanej przez panią Małgorzatę Sztyrak zaprezentowali swój talent aktorski następujący uczniowie klas trzecich gimnazjum:Ewa Kogut, Michał Masełek, Katarzyna Piotrowska, Karolina Świta , Zuzanna Winiarska, Wioleta Sarzyńska, Łukasz Leniart, Kamil Ćwikła

spory i wybory gs spory i wybory pk spory i wybory tm spory i wybory zj spory i wybory zm

Jednocześnie został rozstrzygnięty Powiatowy Profilaktyczny Konkurs Plakatowy „Spory i Wybory”. Grono nagrodzonych zdominowali uczniowie naszej szkoły.
Laureatami konkursu zostali: Mateusz Staroń kl.Vb, Michał Zając kl.IIIa, Katarzyna Piotrowska kl.IIIa, Julia Zając kl.VIIIb, Gabriela Staroń kl.VIIIb, Magdalena Trójniak kl.VIIIb

Wyróżnienia otrzymali:Jakub Maszewski kl.Vb, Ewa Bucior kl.Vb, Wiktoria Trójniak kl.Vb, Ernest Matusz kl.Vb, Klaudia Fusiarz kl.Va, Dawid Skiba kl.Va, Marcin Gondek kl.VI, Klaudia Wilkos kl.VII, Kinga Majdan kl.VIIIa, Natalia Podobińska kl.VIIIa, Martyna Kargol kl.VIIIb, Ewa Kogut kl.IIIa, Wioleta Sarzyńska kl.IIIa, Zuzanna Winiarska kl.IIIa, Kamila Jędrusiejko kl.IIIb, Sylwia Bzdoń kl.IIIb

spor wyb wyr ke spor wyb wyr km spor wyb wyr sw spor wyb wyr wz spory i wybory podz

Dumni z naszych zwycięzców gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.

M. Sztyrak

drama2019 1 drama2019 2
fot. U. Zięzio