Home
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

2kon mit1

5.06.2019 r. w naszej szkole odbył się II Gminny Konkurs Mitologiczny, w którym uczestniczyło 14 uczniów klas V-VI. Konkurs przebiegał pod honorowym patronatem Pani Wójt Agnieszki Wyszyńskiej, która zaszczyciła nas swoją obecnością podczas podsumowania zmagań konkursowych.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test ze znajomości mitologii greckiej.  Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki i wyrównany.

Zwycięzcami konkursu zostali:

  1. Paweł Gorzelnik – I miejsce (SP Dąbrowica) 47 pkt.
  2. Maja Darnia, Klaudia Kołt- II miejsce (jw.) 45 pkt.
  3. Ernest Matusz- III miejsce (SP Kuryłówka) 44 pkt.
  4. Klaudia Fusiarz- wyróżnienie (SP Kuryłówka) 43 pkt.
  5. Julia Staroń – wyróżnienie (SP Brzyska Wola) 43 pkt.

Wręczenie nagród uświetnił występ grupy gimnazjalistów i ósmoklasistów, którzy przedstawili pod kierunkiem Pani Joanny Serkiz scenkę „Tak się zdobywa Olimp! ”, łączącą mityczną rzeczywistość ze współczesnością. Piękne, boskie stroje młodych artystów, ich tańce i gra pozwoliły choć na chwilę poczuć się jak na Olimpie!

Pani Wójt pogratulowała wszystkim uczestnikom zmagań mitologicznych zdobytej wiedzy i przekazała upominki- gadżety z logo Gminy. Wspólnie z Dyrektorem Szkoły, Panem Mironem Czarnieckim wręczyła dyplomy oraz nagrody książkowe. Wyraziła nadzieję, że konkurs będzie kontynuowany w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorkami gminnego konkursu były Panie: Grażyna Marczak, Joanna Serkiz i Małgorzata Kordas.  Zwycięzcom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

2kon mit5 2kon mit6 2kon mit7 2kon mit8

2kon mit9 2kon mit10 2kon mit11 2kon mit4

2kon mit2 2kon mit3