Home
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

p sz ja p szantula

W dniu16 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Leżajsku  odbył się etap finałowy konkursu czytelniczego z języka angielskiego dla uczniów klas 5-7. Celem  konkursu było  podniesienie poziomu umiejętności językowych,  poszerzenie zasobu słownictwa, rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim,  motywowanie uczniów do nauki oraz szczegółowa znajomość biografii autora .

 W tym roku uczniowie zmagali się z dogłębną znajomością lektury „Doctor Jekyll and Mr Hyde”. Nowela ta została napisana przez szkockiego autora Roberta Louisa Stevensona.  Utwór opowiada o londyńskim prawniku, który prowadzi dochodzenie w sprawie dziwnego zdarzenia między jego przyjacielem dr. Henrym Jekyllem a Edwardem Hyde’em. Nowela ta jest znana jako portret podwójnej osobowości i rozdwojenia jaźni.

Do konkursu na etapie szkolnym  przystapiło 16 uczniów naszej szkoły przygotowywanych przez p. Barbarę Łuszczak i p. Magdalenę Podobińską. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się  29 uczniów z powiatu leżajskiego, w tym   2 z naszej szkoły zdobywając wymagany pułap punktów.

Uczeń naszej szkoły Patryk Szantula został laureatem konkursu na etapie powiatowym  i zdobył najwiecej punktów w powiecie leżajskim.

Serdecznie gratulujemy. 

Barbara Łuszczak

p szantula2