Home
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

TAM, GDZIE PRZESZŁOŚĆ SPOTYKA SIĘ Z PRZYSZŁOŚCIĄ…

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

 Piękna pogoda, szum drzew, śpiew ptaków, radość i… świst kul, wybuchy bomb, wystrzały. Tak wyglądał 80 lat temu pierwszy września. W 1939 r. dzieci zamiast pójść do szkoły, z uśmiechem witać nowy rok nauki, czy cieszyć się ze spotkania z kolegami, zostały w domach. Często razem z rodzicami uciekały w nieznane, a bywało i tak, że patrzyły na cierpienie lub śmierć kogoś bliskiego, a nawet same umierały. I choć od tych strasznych dni minęło już 80 lat, nie możemy zapomnieć, bo „Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość” (Jan Paweł II).

W naszej szkole również uczciliśmy pamięć bohaterów II wojny światowej. Inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się mszą św. O godz.800 w Kościele św. Józefa w Tarnawcu. Po mszy, uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej naszej szkoły, aby w odświętny sposób przywitać nowy rok szkolny.

Uroczystość rozpoczęła p. Agnieszka Wyszyńska, Wójt Gminy Kuryłówka. W swoim wystąpieniu podziękowała za współpracę dotychczasowemu dyrektorowi p. Mironowi Czarnieckiemu i z-cy dyrektora p. Urszuli Zięzio. Równocześnie serdecznie przywitała nową dyrektor szkoły p. Janinę Paję. Pani Wójt życzyła również młodzieży wielu sukcesów i czerpania radości ze zdobywania wiedzy, a nauczycielom i pracownikom szkoły, owocnej pracy.

Część artystyczna w znacznej mierze została poświęcona 80.rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jak zawsze, wzruszenie towarzyszyło pięknym piosenkom, wierszom i filmowi, który pokazał ogrom zniszczenia Warszawy.
W drugiej części w humorystyczny sposób młodzi artyści przypomnieli swoim kolegom i koleżankom zasady dobrego wychowania.

Akademię przygotowały panie: Małgorzata Kordas, Grażyna Marczak i Joanna Serkiz. Piękna dekoracja została wykonana pod kierunkiem p. Małgorzaty Sztyrak.

urrsz 1

urrsz 2 urrsz 3

urrsz 4 urrsz 5 urrsz 6 urrsz 7
fot. A. Burda