Home
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

kce 4 kce 3

Drużyna naszej szkoły druga w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Europejskich „Kocham Cię, Europo” w ZSL w Leżajsku.

 

           kce 1

26.września odbył się w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku międzyszkolny konkurs wiedzy o krajach europejskich. Forma konkursu była oparta na programie telewizyjnym „Kocham Cię, Polsko”.

Uczniowie zmierzyli się w zadaniach takich jak: dopasowanie rzeki do miasta europejskiego, kto pierwszy ten lepszy, kalambury, licytacje, odgadywanie tytułów piosenek obcojęzycznych, urodziny. Tematyka konkursu obejmowała wiedzę ogólną na temat kultury, sztuki, filmu, muzyki, geografii, nauki, tradycji, języków krajów europejskich (angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i rosyjskiego) oraz ciekawostek dotyczących danych krajów. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Barbara Dworniczak, Łukasz Filist, Mateusz Miś,  Adrian Pokrywka i Eryk Szarzyński. Zawodnikom dopingowała i  pomagała publiczność w składzie Wikoria Borek, Anna Rakszawska, Weronika Wilk, Wiktoria Śliwa, Patryk Szantula.

Konkurs przebiegał w miłej, przyjaznej atmosferze. Uczniowie ze wszystkich szkół wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem, jednakże po ostatecznych zmaganiach  nasza drużyna zajęła drugie miejsce, zaraz po reprezentacji z Zespołu Szkół Licealnych.  Serdecznie im gratulujemy.

Do konkursu przygotowała uczniów pani Jadwiga Marczak-Szpyt.

Po konkursie uczniowie obejrzeli wystawę rzeczy charakterystycznych dla danych krajów europejskich, następnie zrobili sobie zdjęcie ze „Szkotem”, zwiedzili szkołę z przewodnikami-czyli uczniami klas licealnych, naszymi absolwentami.

Cała grupa została bardzo miło przyjęta  za co serdecznie dziękujemy Organizatorom.

 

Jadwiga Marczak-Szpyt

kce 2