Home
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

bw2019 5

26 października nagrodzono laureatów powiatowego etapu konkursu plastycznego pod tytułem "Bezpieczne Wakacje 2019". Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Zwycięskie prace będą walczyły w wojewódzkim etapie konkursu.

 

Konkurs plastyczny "Bezpieczne Wakacje 2019" promuje wśród dzieci i młodzieży bezpieczny wypoczynek podczas wakacji, zachowania wolne od nałogów i inne pozytywne postawy. Co roku konkursy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych z powiatu leżajskiego.

Jury konkursowe wyłoniło najlepsze prace plastyczne w  trzech kategoriach wiekowych. Uroczystego wręczenia nagród dokonali:  mł. insp. Zenon Wierzchowski Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku, Jerzy Paul Poseł na Sejm RP, Marek Śliż Starosta Leżajski, Krzysztof Trębacz Członek Zarządu Powiatu  Leżajskiego, Ireneusz Stefański Burmistrz Leżajska, Krzysztof Sobejko Wójt Gminy Leżajsk, Andrzej Rychel Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Roman Szałajko Sekretarz Gminy Kuryłówka.

Wśród laureatów konkursu wyróżniającą się  grupę stanowili uczniowie Szkoły Podstawowej w Kuryłówce, którzy przejęli wszystkie nagrody w  kategorii  wiekowej od 10 do 12 lat:

I miejsce Zofia Szpetnar  z kl.IV
II miejsce Patrycja Skiba  z kl. VIa
III miejsce Wiktor Świerczek  z kl. VIb

Poziom tegorocznych prac konkursowych jury oceniło, jako bardzo wysoki. W finałowej stawce znalazło się kilkanaście prac we wszystkich kategoriach wiekowych, pomiędzy którymi rozegrała się zacięta rywalizacja, a ostateczny werdykt został ustalony w wyniku długiej i gorącej dyskusji.

Nagrodzone prace z konkursu plastycznego wezmą udział w kolejnym wojewódzkim etapie, który odbędzie się w Rzeszowie. Trzymamy kciuki za naszych młodych artystów.

bw2019 1 bw2019 2 bw2019 3 bw2019 4