Home
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

logo Szkoła do hymnu niep dlegla4 niep dlegla2 niep dlegla3

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

             Jak świętować, żeby było uroczyście, z czułością należną naszej Ojczyźnie, ale także blisko sercu młodego Polaka i jednocześnie inaczej niż zawsze? My to wiemy! Tak właśnie świętowaliśmy 8 listopada tego roku. Skoro nadeszła kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - kolejna, 101., ale nie mniej ważna niż 100., 50. czy pierwsza, nie mogło na tym święcie zabraknąć naszych przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, księży... bo przecież o 11-tym listopada 1918 roku powinniśmy pamiętać zawsze. Pisać o tym, czytać i mówić. W szkolnych ławach, przy tablicy, w zeszytach, gazecie, a nawet w radiu!

 

         Szkolny radiowęzeł zastąpił studio radiowe i z głośników popłynęły piosenki, które jednocześnie śpiewała cała szkoła, bo po korytarzu niósł się donośny śpiew o wojence, zwykłym żołnierzu, komendancie... Ale to nie wszystko. Podczas audycji usłyszeliśmy, co na temat niepodległości wiedzą uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły. Na zakończenie audycji wysłuchaliśmy życzeń, które Naszej Jubilatce, Polsce, złożyli: p. Dyrektor Janina Paja, ks. Damian Dec, p. Magdalena Podobińska, Uczniowie i Przedszkolaki z Naszej Szkoły, które życzyły m.in., żeby w Polsce było więcej ludzi z domem niż bez domu, żeby nikt nie chodził głodny i żeby ludziom dobrze się tu mieszkało.

         Szkoła nasza brała również udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". To było ogromne przeżycie - wszyscy odświętnie ubrani, z kotylionami na piersiach i chorągiewkami w rękach zgromadziliśmy się o godzinie 11.11  na szkolnym korytarzu i zaśpiewaliśmy wspólnie z całą Polską cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

Uroczystość  przygotowały p. L.Kania-Zawierucka, p. J.Serkiz i p. G.Marczak.

J.Serkiz

niep dlegla1 niep dlegla5

niep dlegla6 niep dlegla7 niep dlegla8

niep dlegla9 niep dlegla10 niep dlegla11

nie podlegla12