Home
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.

Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. 10 listopada w przedszkolu przy szkole Podstawowej w Kuryłówce obchodziliśmy 102 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych. Również tego dnia wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych wyszły pod pomnik
w centrum wsi, by zapalić znicze i oddać hołd minutą ciszy walczącym o niepodległość Polski. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

1  3  4  5  7  8  13  14  15  91  101    111