Home
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

W dniu 21 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie wigilijne. Na sali gimnastycznej gimnazjum zebrali się uczniowie wszystkich klas. Po uroczystym wprowadzeniu przez księdza wikarego obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów klas IV – V oraz usłyszeliśmy kolędy w wykonaniu gimnazjalistów.

Motywem przewodnim spotkania było hasło: „Betlejem jest w nas”. Aniołowie obwieścili nam wesołą nowinę – narodził się Zbawiciel, który przyniósł nam miłość. To jednak od nas zależy, czy ją znajdziemy, czy Bóg narodzi się w nas. Przewodnikami na tej drodze są aniołowie. Sami musimy chcieć przyjąć rodzącą się Miłość.

Wysłuchaliśmy też wielu pięknych kolęd w wykonaniu solistów oraz chóru. Towarzyszyli im uczniowie grający na instrumentach. Okazało się, że jest ich wielu w naszej szkole. Usłyszeliśmy kolędy popularne, znane, np. „Bóg się rodzi”, „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”. Poznaliśmy wiele nowych, mało znanych kolęd i pastorałek, np. „Do szopy, do szopy wszyscy”, „Świeć gwiazdeczko mała”, „Hojka” i wiele innych.

Na zakończenie głos zabrał Pan Dyrektor. Gratulował uczniom występu. Złożył wszystkim życzenia. W świątecznym nastroju rozeszliśmy się do klas. Tam dzieliliśmy się opłatkami poświęconymi przez księdza w czasie spotkania wigilijnego.

Organizatorzy

jasełka 2016_1 jasełka 2016_2 jasełka 2016_3

jasełka 2016_4 jasełka 2016_5 jasełka 2016_6
autor zdjęć: ks. P. Babijczuk