Gimnazjum
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

egz g1

Od wczoraj w naszej szkole trwają egzaminy gimnazjalne. Po części humanistycznej, dzisiaj uczniowie zmierzą się z przedmiotami przyrodniczymi i matematyką. Jutro języki obce. W związku z tym, że szkoła nie bierze udziału w strajku egzaminy przebiegają bezproblemowo pod względem organizacyjnym. Na ten pierwszy poważny sprawdzian wiedzy, którego wyniki będą miały wpływ na to, do jakiej szkoły średniej uczniowie będą mieli szansę się zakwalifikować, trzecioklasiści przyszli w strojach galowych. Dziewczyny przeważnie ubrane w białą koszulę w połączeniu z czarną spódnicą, natomiast chłopcy w eleganckich garniturach. Najważniejsza na egzaminie jest oczywiście wiedza, ale strój także świadczy o znaczeniu tego wydarzenia w życiu szkolnym gimnazjalistów.

ŻYCZYMY POWODZENIA!

egz g2 egz g3 egz g4

egz g5 egz g6 egz g7

egz g8

PS

Był to historyczny ezamin, ponieważ dotyczył ostatniego rocznika klas gimnazjalnych.

Wyniki eliminacji szczebla gminnego OTWP Mładzież Zapobiega Pożarom, klasy 7 - 8 i gimnazjum.

mzp 4 mzp 5 mzp 6

Gratulujemy i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym!

dw 10

„Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem
przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto,
posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty”

Chcąc podtrzymać tradycję poprzednich lat, jak zwykle nasza szkoła celebrowała przyjście wiosny z przytupem. Najpiękniejsza pora roku, w której wszystko rozkwita i świat na nowo budzi się do życia, została godnie przywitana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Kuryłówce.

W tym jakże wesołym dniu nie mogło zabraknąć konkursu, zawierającego w swoim regulaminie wielu ciekawych rywalizacji. Spośród wszystkich klas wybraliśmy dwie najlepsze. Konkurencje były następujące:

  • kreatywność, czyli wykonanie ulotki związanej z aktywnością fizyczną,
  • odpowiedni ubiór, czyli koszulka w kolorze zielonym,
  • sprawdzenie kondycji, czyli udział w dyscyplinach sportowych.

Po podsumowaniu wszystkich punktów, okazało się, że zwycięzcą została klasa VIIIa, a spośród klas młodszych najlepszą okazała się klasa VI. Nagrody, które otrzymali, zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI I SŁODYCZY NA CELE CHARYTATYWNE W  STOKROTCE

„Nie liczy się to ile posiadasz,
ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia wolontariuszki z gimnazjum i klasy ósmej  Szkoły Podstawowej w Kuryłówce:  Katarzyna Piotrowska, Ewa Kogut, Zuzanna Winiarska, Aneta Karaś, Kinga Pierczyk, Agnieszka Kaszycka, Monika Kaszycka i Patrycja Zawitkowska wzięły udział w akcji charytatywnej. Została ona  przeprowadzona w  dniach 14-15 grudnia 2018 roku  w sklepie Stokrotka w Leżajsku, gdzie  odbyła się zbiórka żywności i słodyczy dla potrzebujących dzieci. Inicjatywa przebiegła pomyślnie, ponieważ wiele osób chętnie  ją wsparło wykazując się zrozumieniem i wrażliwością na potrzeby innych, przez co kosze w krótkim czasie zostały napełnione. Akcję nadzorowały pani Krystyna Tworek, pani Maria Wolanin oraz pani Agnieszka Burda. Zebrane artykuły przekazano potrzebującym dzieciom.

Organizatorem zbiórki był POLSKI CZERWONY KRZYŻ.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Patrycja Zawitkowska

stokrotka 1 stokrotka 2 stokrotka 3 stokrotka 4

30.11.2018 r. w naszej szkole odbył się  coroczny  Konkurs profilaktyczny wiedzy  o nikotynizmie, alkoholizmie, narkomanii i AIDS,
w którym  uczestniczyło  39  uczniów z klas VII, VIII i  III gimnazjum.

Uczestnicy konkursu,  rozwiązując 29 zadań testowych,  musieli wykazać się dużą wiedzą na temat zdrowotnych, społecznych i moralnych następstw uzależnień.  

Komisja konkursowa w składzie: pani Krystyna Tworek, pani Agnieszka Burda i pani Małgorzata Kordas  po dokonaniu oceny prac  przyznała następujące miejsca:

I miejsce - Natalia Pęcak (kl. III a gimnazjum)

ex aequo - Dawid Staroń (kl.III b gimnazjum)

II miejsce - Katarzyna Piotrowska (kl.III a gimnazjum)

ex aequo - Krystian Abramek (kl.VIII a)

III miejsce - Gabriela Staroń (kl.VIII b)

Zwycięzcy konkursu odebrali z rąk Pana Dyrektora Mirona Czarnieckiego nagrody ufundowane przez  Urząd Gminy  w Kuryłówce. Serdecznie dziękujemy fundatorowi nagród, a zwycięzcom gratulujemy.

konk prof2018