Gimnazjum
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI I SŁODYCZY NA CELE CHARYTATYWNE W  STOKROTCE

„Nie liczy się to ile posiadasz,
ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia wolontariuszki z gimnazjum i klasy ósmej  Szkoły Podstawowej w Kuryłówce:  Katarzyna Piotrowska, Ewa Kogut, Zuzanna Winiarska, Aneta Karaś, Kinga Pierczyk, Agnieszka Kaszycka, Monika Kaszycka i Patrycja Zawitkowska wzięły udział w akcji charytatywnej. Została ona  przeprowadzona w  dniach 14-15 grudnia 2018 roku  w sklepie Stokrotka w Leżajsku, gdzie  odbyła się zbiórka żywności i słodyczy dla potrzebujących dzieci. Inicjatywa przebiegła pomyślnie, ponieważ wiele osób chętnie  ją wsparło wykazując się zrozumieniem i wrażliwością na potrzeby innych, przez co kosze w krótkim czasie zostały napełnione. Akcję nadzorowały pani Krystyna Tworek, pani Maria Wolanin oraz pani Agnieszka Burda. Zebrane artykuły przekazano potrzebującym dzieciom.

Organizatorem zbiórki był POLSKI CZERWONY KRZYŻ.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Patrycja Zawitkowska

stokrotka 1 stokrotka 2 stokrotka 3 stokrotka 4

30.11.2018 r. w naszej szkole odbył się  coroczny  Konkurs profilaktyczny wiedzy  o nikotynizmie, alkoholizmie, narkomanii i AIDS,
w którym  uczestniczyło  39  uczniów z klas VII, VIII i  III gimnazjum.

Uczestnicy konkursu,  rozwiązując 29 zadań testowych,  musieli wykazać się dużą wiedzą na temat zdrowotnych, społecznych i moralnych następstw uzależnień.  

Komisja konkursowa w składzie: pani Krystyna Tworek, pani Agnieszka Burda i pani Małgorzata Kordas  po dokonaniu oceny prac  przyznała następujące miejsca:

I miejsce - Natalia Pęcak (kl. III a gimnazjum)

ex aequo - Dawid Staroń (kl.III b gimnazjum)

II miejsce - Katarzyna Piotrowska (kl.III a gimnazjum)

ex aequo - Krystian Abramek (kl.VIII a)

III miejsce - Gabriela Staroń (kl.VIII b)

Zwycięzcy konkursu odebrali z rąk Pana Dyrektora Mirona Czarnieckiego nagrody ufundowane przez  Urząd Gminy  w Kuryłówce. Serdecznie dziękujemy fundatorowi nagród, a zwycięzcom gratulujemy.

konk prof2018

Wzorem lat ubiegłych, nasza szkoła  wzięła udział  w „ 19. Akcji Polacy – Rodakom”. Celem przedsięwzięcia jest pomoc Rodakom zza wschodniej granicy. Do tej inicjatywy bardzo aktywnie włączyła się cała nasza społeczność szkolna.  Zbiórką zajął się Wolontariat Szkolny. Wielu uczniów, poruszonych losem  dzieci, żyjących w skrajnym ubóstwie, przyniosło  małe zabawki i  maskotki  oraz żywność.

W tym roku zebraliśmy naprawdę ogromną ilość produktów,  co świadczy o wielkich sercach naszych uczniów.

Wszystkie  produkty,  zostały zawiezione do Muzeum Ziemi Leżajskiej, gdzie są składowane dary  pochodzące z  leżajskich oraz okolicznych szkół i instytucji,  do czasu ich odprawy na Wschód.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę: uczniom i ich rodzicom, wychowawcom, nauczycielom.

Szkolną akcję koordynowały panie: Maria Wolanin, Krystyna Tworek i Agnieszka Burda.

Katarzyna Piotrowska

p rodak 1 p rodak 3 p rodak 2 p rodak 4

Każdy gest, nawet najdrobniejszy…
 zmienia świat, czyjś świat
.

AKCJA CHARYTATYWNA  DLA PODOPIECZNYCH PODKARPACKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI W RZESZOWIE

Wolontariat Szkolny  kolejny raz,  w myśl zasady „pomagać innym to mądrość”, zorganizował akcję charytatywną. Tym razem  dla dzieci z rzeszowskiego hospicjum. W poniedziałek  19 listopada 2018 r. odbyła się loteria  oraz  kiermasz wypieków. Przedsięwzięcie  cieszyło się wielkim zainteresowaniem.  Zebrano 600zł ,  które zostały wpłacone na konto Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci.

Naszą akcję wsparli: Rada Rodziców SP w Kuryłówce, pani Marta Serkiz, Pizzeria California, nauczyciele i uczniowie klas od 4 – 8 SP oraz  3 gimnazjum.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przyczyniającym się do całego wydarzenia – organizatorom, jak i biorącym udział w loterii i kiermaszu. Wyrazy wdzięczności kierujemy w szczególności do sponsorów oraz  uczniów, którzy przygotowali różnorodne ciasta i ciasteczka.

Szkolny Wolontariat 

pomagam1 pomagam2 pomagam3

W dniu 9 listopada br. delegacja uczniów i nauczycieli pod opieką Pani Marii Wolanin, złożyła okolicznościową wiązankę i zapaliła znicze na grobie Franciszka Kyci z okazji tegorocznego Święta Niepodległości.

chwala boh 2 chwala boh 1 chwala boh 3