Gimnazjum
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

konkurs2019 1

9 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Unii Europejskiej. W tym dniu uczniowie przystąpili do drugiego etapu konkursu wiedzy o Unii Europejskiej i krajach Europy. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, (zgłosiło się do niego aż 30 uczniów), odbywał się dwuetapowo. Na etapie pierwszym uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 15 pytań. Natomiast na etapie drugim uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań w aplikacji kahoot. (uczniowie udzielali odpowiedzi, zaznaczając je na swoich telefonach komórkowych). Konkurs podobał się bardzo naszym uczniom, sprawdzał nie tylko wiedzę, ale również refleks. Nad jego przebiegiem czuwało jury w składzie: pan Dyrektor Miron Czarniecki i pani Magdalena Podobińska, natomiast konkurs przygotowała i poprowadziła pani Jadwiga Marczak-Szpyt. Po trudnych zmaganiach I miejsce zajęła Aneta Karaś z kl.IIIa, II miejsce przypadło Agnieszce Kaszyckiej  z kl. IIIb, a III miejsce Maciejowi Winiarskiemu z kl.VII.

Serdecznie im gratulujemy!

konkurs2019 2 konkurs2019 3

pkw o UE

 

Kolejny raz team pana Waldemara Fusa udowodnił, ze o Europie i Unii Europejskiej wiedzą bardzo dużo. Serdecznie gratulujemy!

egz g1

Od wczoraj w naszej szkole trwają egzaminy gimnazjalne. Po części humanistycznej, dzisiaj uczniowie zmierzą się z przedmiotami przyrodniczymi i matematyką. Jutro języki obce. W związku z tym, że szkoła nie bierze udziału w strajku egzaminy przebiegają bezproblemowo pod względem organizacyjnym. Na ten pierwszy poważny sprawdzian wiedzy, którego wyniki będą miały wpływ na to, do jakiej szkoły średniej uczniowie będą mieli szansę się zakwalifikować, trzecioklasiści przyszli w strojach galowych. Dziewczyny przeważnie ubrane w białą koszulę w połączeniu z czarną spódnicą, natomiast chłopcy w eleganckich garniturach. Najważniejsza na egzaminie jest oczywiście wiedza, ale strój także świadczy o znaczeniu tego wydarzenia w życiu szkolnym gimnazjalistów.

ŻYCZYMY POWODZENIA!

egz g2 egz g3 egz g4

egz g5 egz g6 egz g7

egz g8

PS

Był to historyczny ezamin, ponieważ dotyczył ostatniego rocznika klas gimnazjalnych.

Wyniki eliminacji szczebla gminnego OTWP Mładzież Zapobiega Pożarom, klasy 7 - 8 i gimnazjum.

mzp 4 mzp 5 mzp 6

Gratulujemy i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym!

dw 10

„Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem
przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto,
posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty”

Chcąc podtrzymać tradycję poprzednich lat, jak zwykle nasza szkoła celebrowała przyjście wiosny z przytupem. Najpiękniejsza pora roku, w której wszystko rozkwita i świat na nowo budzi się do życia, została godnie przywitana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Kuryłówce.

W tym jakże wesołym dniu nie mogło zabraknąć konkursu, zawierającego w swoim regulaminie wielu ciekawych rywalizacji. Spośród wszystkich klas wybraliśmy dwie najlepsze. Konkurencje były następujące:

  • kreatywność, czyli wykonanie ulotki związanej z aktywnością fizyczną,
  • odpowiedni ubiór, czyli koszulka w kolorze zielonym,
  • sprawdzenie kondycji, czyli udział w dyscyplinach sportowych.

Po podsumowaniu wszystkich punktów, okazało się, że zwycięzcą została klasa VIIIa, a spośród klas młodszych najlepszą okazała się klasa VI. Nagrody, które otrzymali, zostały ufundowane przez Radę Rodziców.