Home
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

bawsieznami2017

otwp2017 EB okp 25latPSP 2

brd 2017_sspUczniowie Szkoły Podstawowej w Kuryłówce w Kuryłówce uczestniczyli w zmaganiach turniejowych dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poszczególne etapy odbywały się na szczeblu szkoły, gminy a następnie powiatu. Zwycięska drużyna z naszej szkoły wezmie udział w eliminacjach wojewódzkich turnieju BRD w Ustianowie Górnej w dniu 16 maja 2017r.

Głównym celem tego konkursu jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

W poniedziałek - 8 maja odbył się etap powiatowy BRD w Szkole Podstawowej nr3 w Leżajsku. W turnieju wzięły udział 4 drużyny ze szkół podstawowych i 5 drużyn z gimnazjów. Każdy uczestnik eliminacji powiatowych rozwiązywał test z przepisów ruchu drogowego i krzyżówek oraz wykonywał zadania praktyczne, tj. jazda rowerem po torze sprawnościowym. Ponadto uczestnicy z każdej drużyny wykonywali zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wśród szkół podstawowych I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kuryłówce w składzie: Zuzanna Gorący, Weronika Wilk, Artur Adamczyk i Oliver Ćwikła. (opiekun – Lucyna Karpińska)

Najlepszym zawodnikiem turnieju był Artur Adamczyk, II miejsce zajął Oliver Ćwikła.

Zwycięzcy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody oraz puchar.
Serdecznie gratulujemy!!!


brd 2017_fot

21 marca z okazji pierwszego dnia wiosny i Światowego Dnia Poezji odbył się konkurs biblioteczny pod hasłem „WIOSNA” w kategorii – RECYTACJA oraz PRACA PLASTYCZNA, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-III naszej szkoły. Celem konkursu było popularyzowanie polskiej poezji dla dzieci o tematyce wiosennej, uwrażliwianie na piękno przyrody i słowa poetyckiego oraz prezentowanie zdolności recytatorskich i plastycznych na forum szkoły.

Wszystkie recytacje a także prace były na bardzo dobrym, wyrównanym poziomie i podobały się zarówno publiczności jak i Jury. Komisja konkursowa w składzie: pani Janina Paja, pani Janina Ćwikła, pani Edyta Mazurek, pani Elżbieta Ciryt i pani Lucyna Kycia zgodnie z regulaminem przyznała:

Kategoria - RECYTACJA

I miejsce - Aleksandra Dziechciarz kl.IIIb
II miejsce - Zofia Szpetnar kl.I
III miejsce – Karolina Miś kl. IIb
Wyróżnienie – Emilia Baj kl. IIa i Adam Pawelec kl. IIIa

Kategoria - PRACA PLASTYCZNA

I miejsce   - Patrycja Skiba kl. IIIa
II miejsce - Ewa Bucior kl. IIIb
III miejsce - Julia Hajdasz kl .I
Wyróżnienie – Julia Kotula kl. IIa i Zuzanna Szenborn kl. IIb

Na koniec ogłoszone zostały wyniki konkursu czytelniczego „CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM TEKSTU POPULARNONAUKOWEGO”
I miejsce – Amelia Kyc kl. III b
II miejsce – Agata Pierczyk kl. IIIa
III miejsce – Maria Jaworska kl. IIa i Aleksandra Kwiecińska kl. IIb

Zwycięzcy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe oraz rzeczowe.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

poezja wit_1 poezja wit_2 poezja wit_3 poezja wit_4

zk w_1

zk w_2 zk w_3 zk w_4

We wtorek14 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla klas I-III szkoły podstawowej. Wielu uczniów założyło z tej okazji przygotowane wcześniej stroje oraz przebrania. Już od rana przechodząc korytarzem szkolnym można było zauważyć spacerujące królewny i księżniczki, motyle, biedronki, piratów, strażaków, oraz wiele innych ciekawych postaci rodem z bajek oraz baśni.

Wesołą zabawę naszych uczniów prowadził pan wodzirej wraz z asystentką. Już na początku zaproponowali podróż do dalekich Indii, co dzieciom wyraźnie się spodobało. Mali przebierańcy bawili się wyśmienicie w rytm melodii indyjskich. Różne zabawy, konkurencje oraz układy taneczne uczniowie wykonywali z dużym zapałem i zaangażowaniem. Ich uśmiechnięte buzie potwierdzają, że zabawa była bardzo udana.

Edyta Mazurek

zk w_5 zk w_6 zk w_7 zk w_8

zk w_9 zk w_10 zk w_11 zk w_12


PIMSz w piłce ręcznej