Witaj na oficjalnej stronie Zespołu Szkół w Kuryłówce Szkoła Podstawowa

Najnowsze

Popularne

Szkoła Podstawowa

Zabawa karnawałowo-walentynkowa

zk w_1

zk w_2 zk w_3 zk w_4

We wtorek14 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla klas I-III szkoły podstawowej. Wielu uczniów założyło z tej okazji przygotowane wcześniej stroje oraz przebrania. Już od rana przechodząc korytarzem szkolnym można było zauważyć spacerujące królewny i księżniczki, motyle, biedronki, piratów, strażaków, oraz wiele innych ciekawych postaci rodem z bajek oraz baśni.

Wesołą zabawę naszych uczniów prowadził pan wodzirej wraz z asystentką. Już na początku zaproponowali podróż do dalekich Indii, co dzieciom wyraźnie się spodobało. Mali przebierańcy bawili się wyśmienicie w rytm melodii indyjskich. Różne zabawy, konkurencje oraz układy taneczne uczniowie wykonywali z dużym zapałem i zaangażowaniem. Ich uśmiechnięte buzie potwierdzają, że zabawa była bardzo udana.

Edyta Mazurek

zk w_5 zk w_6 zk w_7 zk w_8

zk w_9 zk w_10 zk w_11 zk w_12


Poprawiony (poniedziałek, 20 lutego 2017 12:09)

 

PIMSz w piłce ręcznej

PIMSz w piłce ręcznej

 

„ABC BEZPIECZEŃSTWA”

abc bezp_5

W dniu wczorajszym 10 stycznia 2017r w Zespole Szkół Kuryłówka odbyła się prelekcja funkcjonariuszy policji dotycząca akcji „Bezpieczne ferie”. Pogadanka skierowana była do uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Funkcjonariusze z zaangażowaniem starali się przybliżyć młodym słuchaczom sposoby zachowania bezpieczeństwa zarówno podczas zabaw na wolnym powietrzu, gdzie zwrócono uwagę na sposoby poruszania się po oblodzonych, śliskich chodnikach, jak również przestrzegali przed zakładaniem łyżew i jeździe w nich po ulicy, niekontrolowanych obszarach wodnych (stawy, rzeczki, itp.), zwracając uwagę, że zachowania tego typu mogą zagrażać naszemu zdrowiu ,a tym samym życiu. Podawano przykłady w jaki sposób wykorzystywać wszelkiego rodzaju przedmioty służące do zjeżdżania: sanki, nartosanki, ślizgacze, narty, itp. Omawiano przepis dotyczący zakazu przyczepiania sanek do aut i organizowania tzw. „kuligów”. Funkcjonariusze przestrzegali również dzieci przed wpuszczaniem osób obcych do domostw, mieszkań, wsiadaniem do nieznanych pojazdów oraz przyjmowaniem słodyczy od osób nieznanych. Zachęcali, aby wyruszać na zimowe przygody w ubraniach dostosowanych do warunków klimatycznych; zakładać czapki i resztę garderoby utrzymującej ciepło. Słuchać rodziców dających rady kiedy i gdzie można się poruszać bez ich opieki, jak również informować dorosłych o miejscu przebywania w dniach wolnych od nauki szkolnej.

Spotkanie zakończyło się spontaniczną rozmową dzieci z przedstawicielami policji, uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące nie tylko bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, a na koniec przyjęli serdeczne życzenia miłego wypoczynku na tegorocznych feriach zimowych.

 Przygotowała
Aleksandra Śliwa

abc bezp_1 abc bezp_2 abc bezp_3 abc bezp_4
fot. A. Śliwa

Poprawiony (środa, 11 stycznia 2017 08:48)

 

Misiowe pasowanie

d misia

„ 25 XI Światowy Dzień Pluszowego Misia”

       Głównym punktem obchodów „MISIOWEGO ŚWIĘTA” w naszej szkole była uroczystość pasowania na czytelnika uczniów integracyjnej klasy pierwszej.

W tym dniu wszystkie pierwszaczki wraz ze swoimi misiami pojawiły się w bibliotece szkolnej. Dzieci poznały historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej zabawki, obejrzały bajeczki z „MISIOWEJ BIBLIOTECZKI”, a także wysłuchały wierszy o misiu.

       W misiowej scenerii złożyły ślubowanie, że będą kochać, czytać i szanować wszystkie książeczki i zostały przyjęte do grona czytelników biblioteki szkolnej. W nagrodę otrzymały piękne zakładki do książek wykonane przez starszych kolegów z Koła Przyjaciół Biblioteki, a także małe słodkie co nieco od Misia. Dużo radości sprawiło wszystkim wspólne malowanie „MISIOWEGO PRZYJACIELA”.

     Ten dzień był okazją do świetnej zabawy, ale także służył promocji czytelnictwa.

d misia_pas

Poprawiony (wtorek, 29 listopada 2016 08:35)

 

Wiarygodna Szkoła

wiarygodna szkola

Poprawiony (piątek, 17 czerwca 2016 12:26)

 
Więcej artykułów…
Odwiedza nas
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
Sonda
Jak spędzam czas wolny?
 

ugmuzeumgops