Przedszkole
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

Korzystając ze słonecznej, jesiennej pogody w środę 25 września kl. III i gr.0 A wybrały się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie środowiska przyrodniczego, jakim jest las. Wyprawę tę rozpoczęliśmy od zbiórki przed budynkiem szkoły .Uczniowie kl. III zaopiekowali się przedszkolakami, każdy uczeń wziął pod swoją opiekę przedszkolaka. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące wczesną jesienią zmiany. Kl. III utrwaliła warstwową budowę lasu, a przedszkolaki szukały oznak jesieni - kolory liści oraz budowę drzewa. Dużą atrakcją dla dzieci był wspólny posiłek na świeżym powietrzu. Apetyt dopisywał, a piękna pogoda sprzyjała zabawom w lesie,... Oczywiście był też czas na pozowanie do zdjęć. Wycieczka do lasu była bardzo udana, a wspomnienia na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci. Uczniowie kl. III nauczyli przedszkolaki prawidłowego zachowania się na drodze oraz w lesie. Byli wzorem dla młodszych kolegów i koleżanek.

wycieczkadolasu 1 wycieczkadolasu 2 wycieczkadolasu 3

wycieczkadolasu 4 wycieczkadolasu 5 wycieczkadolasu 6

Lena Kluz z oddziału przedszkolnego (grupa 5-latki), po eliminacjach powiatowych zakwalifikowała się do udziału w III Powiatowym Przedszkolnym Festiwalu Talentów „Iskierka 2019” w kategorii „Taniec z pomponami

Gratulujemy i "trzymamy kciuki"!

LK powiat LK 1

nisko jw

W dniu 26 kwietnia 2019r. uczniowie kl.II i gr.0  odwiedziły Jednostkę Wojskową w Nisku w ramach dnia otwartego koszar. Dzieci z wypiekami na twarzy  korzystały z możliwości obejrzenia sprzętu będącego na wyposażeniu batalionu saperów oraz batalionu inżynieryjnego.  Miały również możliwość wejścia do niektórych  z nich, co sprawiło im wielką frajdę. Dzięki miłej i życzliwej atmosferze dzieci chętnie zadawały pytania żołnierzom , oglądały broń oraz inne wojskowe akcesoria. Następnie obejrzały uroczysty apel na który krokiem defiladowym przybyły pododdziały inżynieryjne z pocztami sztandarowymi: 16 batalionu saperów, 3 batalionu inżynieryjnego oraz uczniowie klas mundurowych ze szkół w Stalowej Woli. Po meldunku i powitaniu podniesiona została na maszt flaga państwowa, a po odegraniu hymnu państwowego, wszyscy żołnierze zaśpiewali Pieśń Brygady "Podhalański Gród", która jest hymnem 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Na zakończenie dzieci obejrzały defiladę żołnierzy. Wizyta w wojsku dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń .

Być może wśród naszych dzieci będą tacy, którzy w przyszłości wybiorą służbę ojczyźnie i zasilą szeregi zawodowych żołnierzy.

nisko jw1

nisko jw2

dk 6

DZIEŃ KREATYWNOŚCI” W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

W KURYŁÓWCE – ACH JAKA BYŁA ZABAWA!

15 kwietnia 2019 r. w Oddziałach Przedszkolnych (3,4,5,6 – latków) w Kuryłówce odbyły się bardzo kolorowe i radosne zajęcia stymulujące wszystkie zmysły naszych przedszkolaków. Sensoplastyka uczy kreatywności, samodzielności, współpracy i twórczego myślenia. Stymulując receptory dotykowe, wzrokowe, węchowe wpływa na powstawanie i rozwój nowych połączeń w mózgu. A dodatkowo można się pobrudzić i to w bardzo przyjemny sposób! Dzieci mieszały kolory, poznawały zapachy, bawiły się strukturą i konsystencją mas plastycznych, które samodzielnie stworzyły. Największe zainteresowanie wzbudziła zabawa cieczą nienewtonowską, której właściwości badały nasze dzieci – naciskały palcami, malowały po niej za pomocą wykałaczki i barwnika, przelewały do miseczek. Bo nauka jest fajna!

zerówka

27 marca br. dzieci z oddziału 0 na zaproszenie gminnej biblioteki w Kuryłówce miały spotkanie z ciekawym gościem - PANEM POETĄ. W bardzo interesujący sposób przedstawił dzieciom swoją twórczość - bajki (rymowane historyjki) o zwierzętach z morałem. W trakcie warsztatów autor wykorzystywał dużo swoich rekwizytów, aby pobudzić wyobraźnię u dzieci np. karmiły kurę warzywami z bajki pt." Kura, co tyła na diecie"; bohaterowi kolejnej bajki pt." Paw, co ogon miał z Przyjaźni" doczepiały kolorowe pióra, a po wysłuchaniu bajki " Kaczka, co przebrała miarkę " mogły przebierać się w ciekawe stroje. Na zakończenie każde dziecko otrzymało od Pana Poety w prezencie piórko i balonik. Dzieci wróciły do sali przedszkolnej uśmiechnięte, radosne, pełne wrażeń.

Dziękujemy GBP w Kuryłówce za zaproszenie na tak wspaniałe warsztaty.   

przedszkolaki gr.0 z opiekunkami:

R.Iskra i R. Tokarz

zerówka1 zerówka2 zerówka3

zerówka4 zerówka5 zerówka6
fot. M. Latawiec (GOK)