Przedszkole
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

Lena Kluz z oddziału przedszkolnego (grupa 5-latki), po eliminacjach powiatowych zakwalifikowała się do udziału w III Powiatowym Przedszkolnym Festiwalu Talentów „Iskierka 2019” w kategorii „Taniec z pomponami

Gratulujemy i "trzymamy kciuki"!

LK powiat LK 1

nisko jw

W dniu 26 kwietnia 2019r. uczniowie kl.II i gr.0  odwiedziły Jednostkę Wojskową w Nisku w ramach dnia otwartego koszar. Dzieci z wypiekami na twarzy  korzystały z możliwości obejrzenia sprzętu będącego na wyposażeniu batalionu saperów oraz batalionu inżynieryjnego.  Miały również możliwość wejścia do niektórych  z nich, co sprawiło im wielką frajdę. Dzięki miłej i życzliwej atmosferze dzieci chętnie zadawały pytania żołnierzom , oglądały broń oraz inne wojskowe akcesoria. Następnie obejrzały uroczysty apel na który krokiem defiladowym przybyły pododdziały inżynieryjne z pocztami sztandarowymi: 16 batalionu saperów, 3 batalionu inżynieryjnego oraz uczniowie klas mundurowych ze szkół w Stalowej Woli. Po meldunku i powitaniu podniesiona została na maszt flaga państwowa, a po odegraniu hymnu państwowego, wszyscy żołnierze zaśpiewali Pieśń Brygady "Podhalański Gród", która jest hymnem 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Na zakończenie dzieci obejrzały defiladę żołnierzy. Wizyta w wojsku dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń .

Być może wśród naszych dzieci będą tacy, którzy w przyszłości wybiorą służbę ojczyźnie i zasilą szeregi zawodowych żołnierzy.

nisko jw1

nisko jw2

dk 6

DZIEŃ KREATYWNOŚCI” W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

W KURYŁÓWCE – ACH JAKA BYŁA ZABAWA!

15 kwietnia 2019 r. w Oddziałach Przedszkolnych (3,4,5,6 – latków) w Kuryłówce odbyły się bardzo kolorowe i radosne zajęcia stymulujące wszystkie zmysły naszych przedszkolaków. Sensoplastyka uczy kreatywności, samodzielności, współpracy i twórczego myślenia. Stymulując receptory dotykowe, wzrokowe, węchowe wpływa na powstawanie i rozwój nowych połączeń w mózgu. A dodatkowo można się pobrudzić i to w bardzo przyjemny sposób! Dzieci mieszały kolory, poznawały zapachy, bawiły się strukturą i konsystencją mas plastycznych, które samodzielnie stworzyły. Największe zainteresowanie wzbudziła zabawa cieczą nienewtonowską, której właściwości badały nasze dzieci – naciskały palcami, malowały po niej za pomocą wykałaczki i barwnika, przelewały do miseczek. Bo nauka jest fajna!

zerówka

27 marca br. dzieci z oddziału 0 na zaproszenie gminnej biblioteki w Kuryłówce miały spotkanie z ciekawym gościem - PANEM POETĄ. W bardzo interesujący sposób przedstawił dzieciom swoją twórczość - bajki (rymowane historyjki) o zwierzętach z morałem. W trakcie warsztatów autor wykorzystywał dużo swoich rekwizytów, aby pobudzić wyobraźnię u dzieci np. karmiły kurę warzywami z bajki pt." Kura, co tyła na diecie"; bohaterowi kolejnej bajki pt." Paw, co ogon miał z Przyjaźni" doczepiały kolorowe pióra, a po wysłuchaniu bajki " Kaczka, co przebrała miarkę " mogły przebierać się w ciekawe stroje. Na zakończenie każde dziecko otrzymało od Pana Poety w prezencie piórko i balonik. Dzieci wróciły do sali przedszkolnej uśmiechnięte, radosne, pełne wrażeń.

Dziękujemy GBP w Kuryłówce za zaproszenie na tak wspaniałe warsztaty.   

przedszkolaki gr.0 z opiekunkami:

R.Iskra i R. Tokarz

zerówka1 zerówka2 zerówka3

zerówka4 zerówka5 zerówka6
fot. M. Latawiec (GOK)

dbd2019 1

Babcia i dziadek to szczególne osoby w życiu każdego dziecka. W oddziałach przedszkolnych przy SP w Kuryłówce Dzień babci i dziadka wpisał się na stałe do kalendarza imprez przedszkolnych.  Tegoroczne spotkanie na cześć  naszych seniorów odbyło się 25 stycznia w sali gimnastycznej SP w Kuryłówce. Zaproszonych gości: dziadków, rodziców, Wójta Gminy Kuryłówka – panią Agnieszkę Wyszyńską oraz Przewodniczącą Rady Rodziców – panią Malwinę Misiąg przywitała pani wicedyrektor szkoły Urszula Zięzio.

Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych przedstawiły  specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.  Dla naszych najmłodszych przedszkolaków był to pierwszy występ artystyczny w życiu przed tak dużą publicznością. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe chwile, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców .Na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, nauczycielom, że nasza praca jest bardzo potrzebna, a dzieci to nasz wspólny skarb.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego święta oraz przygotowanie poczęstunku dla gości i małych artystów.

Sto lat, sto lat niech żyją nam!
A kto?
Babcia i Dziadek!

Renata Iskra

dbd2019 2

dbd2019 3 dbd2019 4

dbd2019 5 dbd2019 6

dbd2019 7