Przedszkole
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

WESOŁO ANDRZEJKOWO

czyli zabawa andrzejkowa w przedszkolu

Dzień Poczty Polskiej w Klubie Muchomorka nie odbył się bez echa. W piątek 18 października nasze przedszkolaki wyszły na pobliską pocztę, aby w praktyce zobaczyć pracę Pani na poczcie. Szczegółowa relacja z tego wydarzenia została umieszczona na poniższych zdjęciach. Jesteśmy dumni z zachowania naszych podopiecznych, że wiedza, którą przekazujemy tak rzetelnie jest wykorzystywana w praktyce.

dpp 1 dpp 2 dpp 3

Nasza piękna, złota, polska jesień rozpieszcza nas o letnią, słoneczną pogodę. Nie pozostaje nam nic innego jak korzystać z jej dobrodziejstw.

zpj 1 zpj 3 zpj 2

8 listopada Klub Muchomorka obchodził wraz z innymi oddziałami przedszkolnymi Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy przedszkolne oraz uczniowie szkoły podstawowej dumnie odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane, a ich postawa patriotyczna była godna uwagi.

W ramach zajęć dydaktycznych dzieci wykonały godła Polski oraz flagi. Głównym cele zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

km11lis 1 km11lis 2

km11lis 3 km11lis 4

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w piątek 20 września od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy.

 Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z balonami, które na końcu ozdobiły, zgodnie z własnymi pomysłami. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. 

odp 1 odp 2 odp 3 odp 4

Podkategorie