Przedszkole
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

Dzień Poczty Polskiej w Klubie Muchomorka nie odbył się bez echa. W piątek 18 października nasze przedszkolaki wyszły na pobliską pocztę, aby w praktyce zobaczyć pracę Pani na poczcie. Szczegółowa relacja z tego wydarzenia została umieszczona na poniższych zdjęciach. Jesteśmy dumni z zachowania naszych podopiecznych, że wiedza, którą przekazujemy tak rzetelnie jest wykorzystywana w praktyce.

dpp 1 dpp 2 dpp 3

Nasza piękna, złota, polska jesień rozpieszcza nas o letnią, słoneczną pogodę. Nie pozostaje nam nic innego jak korzystać z jej dobrodziejstw.

zpj 1 zpj 3 zpj 2

8 listopada Klub Muchomorka obchodził wraz z innymi oddziałami przedszkolnymi Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy przedszkolne oraz uczniowie szkoły podstawowej dumnie odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane, a ich postawa patriotyczna była godna uwagi.

W ramach zajęć dydaktycznych dzieci wykonały godła Polski oraz flagi. Głównym cele zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

km11lis 1 km11lis 2

km11lis 3 km11lis 4

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w piątek 20 września od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy.

 Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z balonami, które na końcu ozdobiły, zgodnie z własnymi pomysłami. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. 

odp 1 odp 2 odp 3 odp 4

Korzystając ze słonecznej, jesiennej pogody w środę 25 września kl. III i gr.0 A wybrały się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie środowiska przyrodniczego, jakim jest las. Wyprawę tę rozpoczęliśmy od zbiórki przed budynkiem szkoły .Uczniowie kl. III zaopiekowali się przedszkolakami, każdy uczeń wziął pod swoją opiekę przedszkolaka. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące wczesną jesienią zmiany. Kl. III utrwaliła warstwową budowę lasu, a przedszkolaki szukały oznak jesieni - kolory liści oraz budowę drzewa. Dużą atrakcją dla dzieci był wspólny posiłek na świeżym powietrzu. Apetyt dopisywał, a piękna pogoda sprzyjała zabawom w lesie,... Oczywiście był też czas na pozowanie do zdjęć. Wycieczka do lasu była bardzo udana, a wspomnienia na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci. Uczniowie kl. III nauczyli przedszkolaki prawidłowego zachowania się na drodze oraz w lesie. Byli wzorem dla młodszych kolegów i koleżanek.

wycieczkadolasu 1 wycieczkadolasu 2 wycieczkadolasu 3

wycieczkadolasu 4 wycieczkadolasu 5 wycieczkadolasu 6

Podkategorie