Przedszkole
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

dk 6

DZIEŃ KREATYWNOŚCI” W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

W KURYŁÓWCE – ACH JAKA BYŁA ZABAWA!

15 kwietnia 2019 r. w Oddziałach Przedszkolnych (3,4,5,6 – latków) w Kuryłówce odbyły się bardzo kolorowe i radosne zajęcia stymulujące wszystkie zmysły naszych przedszkolaków. Sensoplastyka uczy kreatywności, samodzielności, współpracy i twórczego myślenia. Stymulując receptory dotykowe, wzrokowe, węchowe wpływa na powstawanie i rozwój nowych połączeń w mózgu. A dodatkowo można się pobrudzić i to w bardzo przyjemny sposób! Dzieci mieszały kolory, poznawały zapachy, bawiły się strukturą i konsystencją mas plastycznych, które samodzielnie stworzyły. Największe zainteresowanie wzbudziła zabawa cieczą nienewtonowską, której właściwości badały nasze dzieci – naciskały palcami, malowały po niej za pomocą wykałaczki i barwnika, przelewały do miseczek. Bo nauka jest fajna!

Bardzo dziękujemy sponsorom, dzięki którym zorganizowanie „Dnia Kreatywności” w naszym przedszkolu było możliwe: Panu Wiesławowi Bagniakowi oraz Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kuryłówce.

dk 1 dk 2

dk 3 dk 4 dk 5

dk 7 dk 8

dk 9