Przedszkole
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

nisko jw

W dniu 26 kwietnia 2019r. uczniowie kl.II i gr.0  odwiedziły Jednostkę Wojskową w Nisku w ramach dnia otwartego koszar. Dzieci z wypiekami na twarzy  korzystały z możliwości obejrzenia sprzętu będącego na wyposażeniu batalionu saperów oraz batalionu inżynieryjnego.  Miały również możliwość wejścia do niektórych  z nich, co sprawiło im wielką frajdę. Dzięki miłej i życzliwej atmosferze dzieci chętnie zadawały pytania żołnierzom , oglądały broń oraz inne wojskowe akcesoria. Następnie obejrzały uroczysty apel na który krokiem defiladowym przybyły pododdziały inżynieryjne z pocztami sztandarowymi: 16 batalionu saperów, 3 batalionu inżynieryjnego oraz uczniowie klas mundurowych ze szkół w Stalowej Woli. Po meldunku i powitaniu podniesiona została na maszt flaga państwowa, a po odegraniu hymnu państwowego, wszyscy żołnierze zaśpiewali Pieśń Brygady "Podhalański Gród", która jest hymnem 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Na zakończenie dzieci obejrzały defiladę żołnierzy. Wizyta w wojsku dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń .

Być może wśród naszych dzieci będą tacy, którzy w przyszłości wybiorą służbę ojczyźnie i zasilą szeregi zawodowych żołnierzy.

nisko jw1

nisko jw2