ZUCHOLANDIA
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

22 października przedszkolaki z Zucholandii oraz Klubu Muchomorka w ramach biwaku „Święto Zucha” wybrały się na wycieczkę do zagrody edukacyjnej „Międzyczas” w Cieplicach (Szegdy).  Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci z różnymi gatunkami zwierząt, sposobem opieki i karmienia, a także integracja dwóch grup przedszkolnych i ich rodziców.

 Przygotowano dla nas mnóstwo ciekawych atrakcji oraz zadań do wykonania. Dzieci same karmiły zwierzęta, dowiedziały się jak się należy nimi opiekować. Wraz z rodzicami dzieci wykonały przepyszne ciasteczka, a także przepiękne prace plastyczne z przygotowanych materiałów. Była to świetna okazja do spędzenia czasu z rodzicem. Zwiedziliśmy także muzeum, w którym można było zobaczyć narzędzia i przedmioty, którymi posługiwali się nasi dziadkowie. Dzieci wysłuchały z ciekawością opowiadanej bajki o Kreciku, który chciał mieć spodnie.

Wycieczka okazała się fantastyczną przygodą, przedszkolaki wróciły zadowolone i choć troszkę zmęczone, to i tak uśmiech nie schodził z twarzyczek dzieci. Przedszkolaki nauczyły się prawidłowych zachowań podczas wycieczki. To był naprawdę miło spędzony czas.

miedzy czas1 miedzy czas2

miedzy czas3 miedzy czas4

zucholandia 5

zucholandia 1 zucholandia 2

zucholandia 3 zucholandia 4