Szkoła Podstawowa
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

Kolejny raz nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy pokazali jakie mają „wielkie serca”. Świadczy o tym ilość rzeczy, które zostały pol rod 5zebrane dla Polaków mieszkających na Ukrainie, podczas akcji „POLACY RODAKOM”.

Inicjatorem akcji na terenie naszej szkoły był Wolontariat Szkolny pod opieką pań: Krystyny Tworek, Marii Wolanin i Agnieszki  Burdy.

 Za wszystkie złożone dary – DZIĘKUJEMY!!!!!!


Wolontariat Szkolny

pol rod 1 pol rod 2

pol rod 3 pol rod 4

 

„Dzień bez przyjaciela jest jak dzbanek, w który nie ma kropelki miodu”

                                                                                          Kubuś Puchatek

INNOWACJE PEDAGOGICZNE

dzip 1

„ Życzliwość trudno oddać, ponieważ zawsze wraca "

Marcel Proust 

21.11.2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Rano przedstawiliśmy przez radiowęzeł szkolny genezę święta i przypomnieliśmy słownikową definicję osoby życzliwej. W holu szkoły można było skorzystać z Poczty i Loterii Życzliwości przygotowanej przez Szkolne Koło Mediatorów i Samorząd Uczniowski. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele chętnie brali udział w losowaniu życzliwych haseł, m.in.: Miło Cię widzieć, Uskrzydlasz! Dobrze, że jesteś. Można było również zamieścić życzenia lub pozdrowienia dla koleżanek, kolegów i nauczycieli na przygotowanym Drzewku życzliwości. Na drzwiach sal lekcyjnych umieściliśmy złote myśli dotyczące życzliwości i znaczenia dobroci.

Wszystkim udzieliły się tego dnia niezwykłe emocje. W szkole emanowało życzliwością i radością, którą podkreślały dodatkowo żółte barwy naszych ubrań.  Uczniowie w swoich grupach klasowych pamiętali również o gestach życzliwości wobec siebie. Z pewnością pozytywna energia przekazana innym powróci do nas ze zdwojoną siłą!

dzip 2 dzip 3

dzip 4 dzip 5

20 listopada 2019 r. obchodziliśmy  w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.  Podobnie jak  wiele placówek  w całej Polsce włączyliśmy się w obchody 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka i akcję „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”.

Rozpoczęliśmy od wysłuchania  przez radiowęzeł szkolny nagrania pięknej Piosenki o prawach dziecka w wykonaniu  Małej Orkiestry Dni Naszych oraz przypomnienia praw dziecka. Przedstawiliśmy również zamieszczone w czasopismach wzruszające wyznania  dzieci   i młodzieży, wobec których łamane są prawa dziecka. Poinformowaliśmy także o możliwości skorzystania w trudnych sytuacjach przez dzieci i młodzież z telefonu zaufania. Uczniowie mogli zapoznać się z prawami dziecka i sylwetką Obrońcy Praw Dziecka-Janusza Korczaka, które zostały zamieszczone  na gazetce w holu szkoły.

W dniu  rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka wychowawcy klas realizowali zajęcia poświęcone tematyce praw najmłodszych.  Mediatorzy szkolni zaś przekazali wszystkim uczniom ulotki informujące o telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży przygotowane przez Urząd Gminy w Kuryłówce.

d p d 1 d p d 2 d p d 3