Szkoła Podstawowa
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

raportDBD 7

Relacja ze spotkania z okazji  Dnia Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Kuryłówce im. Franciszka Kyci

Styczeń 2019r.

Dnia 28 stycznia 2019 roku o godzinie 10.00 odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. Impreza zorganizowana została przez: wychowawczynie III klasy, p. Janine Paja,  Aleksandre Śliwa, wychowawczynie klasy IV p. Marię Wolanin, podopiecznych klas III i IV oraz uczennice szkoły w ramach szkolnego wolontariatu. Częścią organizacyjną, w ramach innowacji „Wypłyńmy na głębie”, zajęły się p. Krystyna Tworek, p Agnieszka Burda, p. Maria Wolanin, p. Janina Paja, p. Aleksandra Śliwa.

Dzieci klas III i IV z tej okazji przygotowały piękną uroczystość, na którą zostali zaproszeni Bacie i Dziadkowie. W ciekawie udekorowanej sali przedstawiony został program artystyczny, którego częścią były wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, goście obejrzeli pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnucząt oraz  zespół organizatorów postarał się również w zaangażowanie przybyłych gości poprzez zabawy, konkursy słowno – muzyczne, tańce.  W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

Rodzice przygotowali również poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty, soków. Dzieci obdarowały swoich ukochanych Gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Wychowawcy kierując do Babć i Dziadków ciepłe słowa uznania w imieniu swoim i wszystkich pracowników szkoły złożyli serdeczne życzenia. Był to czas rozmów, śpiewów, przebywania w bliskości ze sobą, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się.

 Aleksandra Śliwa

raportDBD 1 raportDBD 2 raportDBD 3

raportDBD 4 raportDBD 5 raportDBD 6