Szkoła Podstawowa
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

poezja herb

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs recytatorski ph. „W KRĘGU POEZJI ZBIGNIEWA HERBERTA”. 

Celem konkursu było popularyzowanie twórczości Zbigniewa Herberta, oraz  odkrywanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych uczniów naszej szkoły. 6 lutego 2019r.  z niełatwą twórczością tego  poety zmierzyło się dziewięciu uczniów z klas:  VII, VIII,  III gimnazjum i zaprezentowało  własne interpretacje  wybranych wierszy. Usłyszeliśmy wiele pięknych recytacji.

Komisja konkursowa w składzie: Pani M. Kordas, Pani G. Marczak, Pani J. Serkiz, i Pani M. Sztyrak zgodnie z regulaminem przyznała:

I miejsce – Natalia Zdzymira kl.IIIbG

II miejsce – Katarzyna Piotrowska kl.IIIaG i Mateusz Miś kl.VII

III miejsce – Zuzanna Gorący kl.VIIIa

Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk dyrektora szkoły Pana Mirona Czarnieckiego dyplomyi nagrody książkowe, natomiast wszyscy uczestnicy  szóstki z języka polskiego i punkty dodatnie z zachowania.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

poezja herb1 poezja herb2

17 stycznia 2019r. w bibliotece szkolnej  odbył się  również konkurs czytelniczy dla uczniów klas II – III  „CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM TEKSTU POPULARNONAUKOWEGO”. Do rozwiązywania testu sprawdzającego stopień zrozumienia cicho przeczytanego tekstu przystąpiło 15 uczniów. Laureatami tego konkursu  zostali:  

I miejsce – Ksawery Maszewski kl.III

II miejsce – Ola Kotulska kl.II i Hubert Kyc kl.III

III miejsce – Miłosz Kotuła kl.II

poezja herb3 poezja herb4

SERDECZNIE GRATULUJEMU LAUREATOM I WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU!