Szkoła Podstawowa
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

Dnia 28 maja 2019r. uczniowie klasy pierwszej odświętnie ubrani zgromadzili się w czytelni biblioteki szkolnej na uroczystości pasowania.
Głównym celem spotkania było uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów do grona czytelników biblioteki szkolnej i nieustanne rozwijanie czytelnictwa.
Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie spotkali się z Królową Książką, przed którą wykazali się wspaniałą znajomością bajek i bajkowych bohaterów oraz umiejętnością samodzielnego czytania.     Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne przyrzekali, że będą kochać i szanować książki oraz korzystać z ich mądrości. Po przyrzeczeniu nastąpił moment pasowania. Dyrektor szkoły pan Miron Czarniecki dużą księgą pasował każdego z uczniów na czytelnika, po czym życzył im wielu ciekawych lektur i niezapomnianych chwil z książką.
Na koniec dzieci malowały swoje ulubione postacie bajkowe, które będą umieszczone na wystawie i otrzymały piękne zakładki do książek wykonane przez kolegów z Koła Przyjaciół Biblioteki.
Chociaż pierwszoklasiści już od początku roku szkolnego są stałymi czytelnikami biblioteki i samodzielnie wypożyczają książki, dzień ten był dla nich pełen pozytywnych wrażeń, który na długo pozostanie w ich pamięci.

pnaczyt1 pnaczy2 pnaczyt3 pnaczyt4