Szkoła Podstawowa
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

profilaktyka 1

3.06.2019 r. w naszej szkole podsumowano działania, akcje oraz konkursy profilaktyczne.  Niektóre z nich odbyły się w  dniach 27.05.2019- 31.05.2019 w trakcie  Szkolnego  Tygodnia  Profilaktyki, który przebiegał pod hasłem: poniedziałek i wtorek- Zdrowe odżywianie, środa- Zdrowy tryb życia wolny od nałogów, czwartek- Mediacje? To się opłaca !, piątek był  Dniem z zawodem.

Szkolne Koło PCK przeprowadziło konkurs sprawdzający wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Do konkursu przystąpiło 40 uczniów z klas VII, VIII i klas gimnazjalnych.
Zwycięzcami konkursu zostali:profilaktyka 5

 1. Monika Kaszycka (kl. VIIIa)- I miejsce,
 2. Magdalena Trójniak (kl. VIIIa)- II miejsce,
 3. Kamil Kowalski (kl. VIIIb)- III miejsce.

Podczas Szkolnego Tygodnia Profilaktyki w ramach programu „Trzymaj Formę” i projektu edukacyjnego „Zdrowo i kolorowo” przeprowadzono  też konkurs dotyczący zasad zdrowego stylu życia. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i klasy VII-VIII oraz klasy gimnazjalne. Zwyciężyły klasy Vb i klasa IIIa gimnazjum.

3.06.2019 podsumowano  również  działalność Szkolnego Koła Mediatorów. Do grona 14 mediatorów z klasy VII dołączyło 11 uczniów z klasy VI. Młodsi mediatorzy otrzymali certyfikaty z rąk Pań prowadzących szkolenie: psycholog Moniki  Chrząstek i pedagog Justyny Sandomierskiej  z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Leżajsku  oraz przypinki z logo programu ufundowane przez Dyrektora Szkoły. Mediatorzy pod kierunkiem opiekuna p. Małgorzaty Kordas przedstawili inscenizację pt. „Paweł i Gaweł w jednym stali domu, czyli rzecz o mediacji” na podstawie bajki A. Fredry oraz prezentację na temat działalności mediatorów rówieśniczych w szkole.

Podczas podsumowania wręczono  także nagrody ufundowane przez Dyrektora Szkoły dla zwycięzców Szkolnego Konkursu Plastycznego ph.  Jestem dobrym kolegą, jestem miłą koleżanką dla uczniów kl.I- III, organizowanego w ramach programu mediacji. Zwycięzcami zostali:

 1. Nikola Parobek - I miejsce,
 2. Mateusz Tokarz - II miejsce,
 3. Szymon Wnuk - III miejsce,
 4. Karolina Mazurek – wyróżnienie

Wręczono również nagrody dla zwycięzców Międzyklasowego Konkursu na najciekawsze hasło promujące mediacje w szkole oraz kodeks radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych. Zwyciężyły klasy IVa i VIIIa.

W trakcie podsumowania działań profilaktycznych ogłoszono wyniki Konkursu o tytuł Ucznia Dialogu i Tolerancji  organizowanego,  jak co roku, przez panią pedagog i p. Małgorzatę Szeligę. Konkurs promuje postawy wolne od przemocy, życzliwość i koleżeństwo, pokojowe rozwiązywanie konfliktów oraz  wzajemną tolerancję.

Tegorocznymi laureatami Konkursu o  tytuł Ucznia Dialogu i Tolerancji zostali:
Kl.I-III

 1. Karolina Mazurek i Kacper Kycia
 2. Emilia Szenborn i Mateusz Budzyński
 3. Zofia Szpetnar i Bartosz Kruk

Kl.IV-VI

 1. Nikola Daczyńska i Kamil Karoń
 2. Karolina Miś i Krystian Sołtys
 3. Agata Pierczyk i Adam Pawelec
 4. Alicja Zdeb i Mateusz Staroń
 5. Ewa Ciryt i Rafał Kycia

Kl. VII-VIII i gimnazjum

 1. Wiktoria Borek i Mateusz Miś
 2. Monika Kaszycka i Oliver Ćwikła
 3. Martyna Kargol i Kamil Kowalski
 4. Ewa Kogut i Jakub Kowalski
 5. Agnieszka Kaszycka i Łukasz Leniart

Osoby wyróżnione otrzymały dyplom oraz przypinkę z napisem Uczeń Dialogu i Tolerancji. Nagrody zostały ufundowane ze środków GKRPA w Kuryłówce.  

Na zakończenie Pan Dyrektor Miron Czarniecki serdecznie podziękował koordynatorom i realizatorom organizowanych projektów, konkursów profilaktycznych, opiekunom kół oraz Paniom: Monice Chrząstek i Justynie Sandomierskiej  z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Leżajsku za realizację zajęć dla mediatorów szkolnych.

profilaktyka 2 profilaktyka 3 profilaktyka 4 profilaktyka 6 profilaktyka 12

profilaktyka 7 profilaktyka 8 profilaktyka 9 profilaktyka 11 profilaktyka 10
fot. A. Burda