Szkoła Podstawowa
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

dtmws 6

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SZKOLE

To już IX raz obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. Tym razem kulminacja działań przypadła na 4 października. Już tydzień wcześniej uczniowie szkoły pod kierunkiem koordynatora Pani Marii Wolanin i nauczycieli matematyki Pani Małgorzaty Szeliga i Urszuli Zięzio rozpoczęli przygotowania do tego dnia. Tabliczka mnożenia na lekcjach matematyki w różnych odsłonach, formuły w Excelu na informatyce to tygodniowy standard w szkole. Nie zabrakło również rymowanek, prac plastycznych, ciekawostek i sprytnego mnożenia, z którymi można było zapoznać się na tablicach korytarzy.

Wreszcie nadszedł upragniony dzień 4 października. Egzaminatorzy – uczniowie klas młodszych od samego rana sprawdzali wśród rodziców, dyrekcji, nauczycieli i uczniów poziom znajomości tabliczki mnożenia. Grupa innych z opiekunem Samorządu Uczniowskiego Panią Agnieszką Burda wyruszyła do pobliskich instytucji: gminy, banku, odwiedziła też sklep. Każdy, kto prawidłowo odpowiedział na wylosowane pytania otrzymywał nagrodę w postaci emblematu akcji oraz mógł przybić z egzaminatorami piąteczkę lub żółwika.

Ten symboliczny dzień w formie zabawy miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. I tak się stało. Kto miał problem – niech pracuje. Za rok sprawdzimy.:)

UZ

dtmws 1 dtmws 3 dtmws 4 dtmws 2 dtmws 5

dtmws 7 dtmws 8 dtmws 9 

dtmws 10 dtmws 17 dtmws 11

dtmws 12 dtmws 13 dtmws 14

dtmws 15 dtmws 16