Szkoła Podstawowa
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej w Kuryłówce

 W dniu 1 października tego roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Europejskiego Dnia Języków.   Z krótką historią obchodów tego święta oraz zasadnością nauki języków obcych zapoznali nas przedstawiciele klasy VIII-ej. Udzieli oni również kilku cennych rad dotyczących łatwiejszego przyswajania sobie nowych słów i zwrotów. Nasi najmłodsi uczniowie zaśpiewali piosenki „ Hello song” oraz „ I’m happy”. Uczniowie klas starszych z kolei zademonstrowali swoje umiejętności aktorskie przedstawiając humorystyczną, wielojęzykową wersję Królewny Śnieżki, co spotkało się z dużym aplauzem ze strony publiczności. Nad całością czuwały „Panie od języków obcych”, czyli Barbara Łuszczak, Jadwiga Marczak Szpyt oraz Magdalena Podobińska. Obchody Dnia Języków w naszej szkole wzbogaciły również gazetki na korytarzach szkolnych-Proszę, Dziękuję i Przepraszam w różnych językach, gazetka wielojęzyczna oraz wystawa prasy i literatury obcojęzycznej. Nie obyło się też bez konkursów. I tak zmagania o najciekawszą gazetkę na temat wylosowanego kraju oraz przebranie się w barwy jego flagi wygrała klasa Va, która zaprezentowała Grecję. Z kolei konkurs na odnalezienie i przetłumaczenie ukrytych w szkole haseł w różnych językach wygrali Wojciech Leniart i Jakub Mazurek z klasy VII.

Serdecznie gratulujemy!

edjo 12 edjo 11 edjo 10 edjo 9

edjo 8 edjo 7 edjo 6 edjo 5

edjo 4 edjo 3 edjo 1

edjo 2