Szkoła Podstawowa
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

l ego 7

Czy możliwe jest połączenie fizyki, robotyki, automatyki, j. polskiego i świetnej zabawy z udziałem klocków lego? Stanowczo TAK. Potwierdzić to mogą zarówno klasy: IV, Va i Vb, oraz panie Maria Wolanin, Joanna Serkiz, Małgorzata Sztyrak, Aleksandra Śliwa, które w dniu 10 października odwiedziły samodzielny lokal LEGO Education Innovation Studio w Rzeszowie.

Tylko w czasie 5 godzin grupa uczniów naszej szkoły została przeniesiona w świat miniaturowych klocków. Ożywienie LEGO polegało na wykreowaniu prototypów pojazdów, które w połączeniu z „SIECIĄ” zaczynały się poruszać. Uczniowie doświadczyli serii fantastycznych, przyrodniczo-fizycznych eksperymentów, z których wynieśli ciekawe doświadczenia z dziedziny nauki. Kolejnym działaniem zaproponowanym przez animatorów było stworzenie z klocków fantastycznej historii, w której udział brały roboty i opowiedzenie jej pozostałym uczestnikom zabawy. Podczas spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki ze swoimi imionami. Zabawą kierowali doświadczeni animatorzy LEGO, którzy sprawili, że nauka stała się łatwa, przystępna i interesująca. A długotrwałą pamiątką, była dodatkowo kolorowa koszulka z własnym imieniem.

Aleksandra Śliwa

l ego 1 l ego 2 l ego 3

l ego 4 l ego 5 l ego 6

lego 7 lego 8 lego 9 lego 10 lego 11 lego 12