Szkoła Podstawowa
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

20 listopada 2019 r. obchodziliśmy  w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.  Podobnie jak  wiele placówek  w całej Polsce włączyliśmy się w obchody 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka i akcję „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”.

Rozpoczęliśmy od wysłuchania  przez radiowęzeł szkolny nagrania pięknej Piosenki o prawach dziecka w wykonaniu  Małej Orkiestry Dni Naszych oraz przypomnienia praw dziecka. Przedstawiliśmy również zamieszczone w czasopismach wzruszające wyznania  dzieci   i młodzieży, wobec których łamane są prawa dziecka. Poinformowaliśmy także o możliwości skorzystania w trudnych sytuacjach przez dzieci i młodzież z telefonu zaufania. Uczniowie mogli zapoznać się z prawami dziecka i sylwetką Obrońcy Praw Dziecka-Janusza Korczaka, które zostały zamieszczone  na gazetce w holu szkoły.

W dniu  rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka wychowawcy klas realizowali zajęcia poświęcone tematyce praw najmłodszych.  Mediatorzy szkolni zaś przekazali wszystkim uczniom ulotki informujące o telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży przygotowane przez Urząd Gminy w Kuryłówce.

d p d 1 d p d 2 d p d 3