Szkoła Podstawowa
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

dzip 1

„ Życzliwość trudno oddać, ponieważ zawsze wraca "

Marcel Proust 

21.11.2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Rano przedstawiliśmy przez radiowęzeł szkolny genezę święta i przypomnieliśmy słownikową definicję osoby życzliwej. W holu szkoły można było skorzystać z Poczty i Loterii Życzliwości przygotowanej przez Szkolne Koło Mediatorów i Samorząd Uczniowski. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele chętnie brali udział w losowaniu życzliwych haseł, m.in.: Miło Cię widzieć, Uskrzydlasz! Dobrze, że jesteś. Można było również zamieścić życzenia lub pozdrowienia dla koleżanek, kolegów i nauczycieli na przygotowanym Drzewku życzliwości. Na drzwiach sal lekcyjnych umieściliśmy złote myśli dotyczące życzliwości i znaczenia dobroci.

Wszystkim udzieliły się tego dnia niezwykłe emocje. W szkole emanowało życzliwością i radością, którą podkreślały dodatkowo żółte barwy naszych ubrań.  Uczniowie w swoich grupach klasowych pamiętali również o gestach życzliwości wobec siebie. Z pewnością pozytywna energia przekazana innym powróci do nas ze zdwojoną siłą!

dzip 2 dzip 3

dzip 4 dzip 5