Szkoła Podstawowa
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

4 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla uczniów klas IV - VIII, którego tematem przewodnim była poezja patriotyczna. 

25 października tego roku w bibliotece szkolnej podsumowano konkurs plastyczny pt. "Ilustracja do pierwszej wypożyczonej książeczki".

       Na jesienną pogodę i długie wieczory najlepsze są wiersze Juliana Tuwima.  25 października biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klas I- III konkurs recytatorski wierszy tego lubianego przez dzieci poety. 

W dniu 10. 12. 2019 roku w naszej szkole został zorganizowany wyjazd  uczniów klas VII i VIII do Miejskiego Centrum Kultury oraz do Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku. 

Uczniowie w świątecznym nastroju obejrzeli premierę filmu animowanego pt: ,,Kraina lodu 2 ‘’. Film ten przeniósł oglądających w bajkową, śnieżną krainę, wprowadzając ich w zimowy nastrój. W tajemniczej krainie bohaterowie wzmagają się z różnymi groźnymi sytuacjami i pokonują pełne niebezpieczeństw przeszkody. Najważniejsze, że jak w każdej bajce wszystko kończy się dobrze.
Po obejrzeniu filmu udaliśmy się do Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku na lekcję edukacyjną, podczas której pracownicy straży pożarnej przybliżyli nam szczegóły pracy bardzo szlachetnego ale zarazem niebezpiecznego zawodu strażaka. Zaprezentowali uczniom wozy strażackie wraz z nowoczesnym wyposażeniem oraz sprzęt ratowniczy i zapoznali z procedurami zachowań w sytuacjach niebezpiecznych. Uczniowie obejrzeli też centrum dowodzenia. Były to cenne informacje dla naszych uczniów, szczególnie klasy VIII, którzy to stoją przed wyborem swoich przyszłych szkół średnich, a w przyszłości wykonywanych zawodów.
Nie obyło się też bez zdjęć pamiątkowych.Wspólnie spędzony czas był przyjemną chwilą relaksu od codziennych uczniowskich obowiązków. Opiekunami wycieczki byli: wychowawca klasy VII pani Grażyna Marczak i klasy VIII pani Bogusława Pych oraz pani Magdalena Podobińska i pani Agnieszka Burda.

mik wyjazd1 mik wyjazd2 mik wyjazd3

mik wyjazd4 mik wyjazd5 mik wyjazd6

k k 1

Na przełomie listopada i grudnia w naszej szkole odbyły się dwa konkursy o charakterze religijnym.