Szkoła Podstawowa
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

mpm 1 mpm 2 mpm 3 mpm 4 mpm 5

Czwórka dziewcząt z naszej szkoły, należąca do grupy gimnastycznej „LILA LEŻAJSK” z powodzeniem uczestniczyła 2 czerwca br. w Mistrzostwach Polski Mażoretek w różnych kategoriach wiekowych, które odbyły się w miejscowości Krzywin.

Lena Kluz (grupa pięciolatki) drużynowo (kat. 5-7 lat) zdobyła złoto i została mistrzem Polski. Ponadto w rywalizacji indywidualnej zajęła drugie miejsce w kraju.

Amelia Śliwa z klasy drugiej w grupie Cadet drużynowo zajęła również pierwsze miejsce zdobywając złoto.

Ewa Ciryt  i Paulina Ćwikła z klasy szóstej zajęły odpowiednio drugie miejsce w konkurencji Pom Pon Przemarsz oraz trzecie miejsce w Pom Pon Scena.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

profilaktyka 1

3.06.2019 r. w naszej szkole podsumowano działania, akcje oraz konkursy profilaktyczne.  Niektóre z nich odbyły się w  dniach 27.05.2019- 31.05.2019 w trakcie  Szkolnego  Tygodnia  Profilaktyki, który przebiegał pod hasłem: poniedziałek i wtorek- Zdrowe odżywianie, środa- Zdrowy tryb życia wolny od nałogów, czwartek- Mediacje? To się opłaca !, piątek był  Dniem z zawodem.

Szkolne Koło PCK przeprowadziło konkurs sprawdzający wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Do konkursu przystąpiło 40 uczniów z klas VII, VIII i klas gimnazjalnych.
Zwycięzcami konkursu zostali:profilaktyka 5

  1. Monika Kaszycka (kl. VIIIa)- I miejsce,
  2. Magdalena Trójniak (kl. VIIIa)- II miejsce,
  3. Kamil Kowalski (kl. VIIIb)- III miejsce.

Podczas Szkolnego Tygodnia Profilaktyki w ramach programu „Trzymaj Formę” i projektu edukacyjnego „Zdrowo i kolorowo” przeprowadzono  też konkurs dotyczący zasad zdrowego stylu życia. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i klasy VII-VIII oraz klasy gimnazjalne. Zwyciężyły klasy Vb i klasa IIIa gimnazjum.

3.06.2019 podsumowano  również  działalność Szkolnego Koła Mediatorów. Do grona 14 mediatorów z klasy VII dołączyło 11 uczniów z klasy VI. Młodsi mediatorzy otrzymali certyfikaty z rąk Pań prowadzących szkolenie: psycholog Moniki  Chrząstek i pedagog Justyny Sandomierskiej  z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Leżajsku  oraz przypinki z logo programu ufundowane przez Dyrektora Szkoły. Mediatorzy pod kierunkiem opiekuna p. Małgorzaty Kordas przedstawili inscenizację pt. „Paweł i Gaweł w jednym stali domu, czyli rzecz o mediacji” na podstawie bajki A. Fredry oraz prezentację na temat działalności mediatorów rówieśniczych w szkole.

Podczas podsumowania wręczono  także nagrody ufundowane przez Dyrektora Szkoły dla zwycięzców Szkolnego Konkursu Plastycznego ph.  Jestem dobrym kolegą, jestem miłą koleżanką dla uczniów kl.I- III, organizowanego w ramach programu mediacji. Zwycięzcami zostali:

  1. Nikola Parobek - I miejsce,
  2. Mateusz Tokarz - II miejsce,
  3. Szymon Wnuk - III miejsce,
  4. Karolina Mazurek – wyróżnienie

Wręczono również nagrody dla zwycięzców Międzyklasowego Konkursu na najciekawsze hasło promujące mediacje w szkole oraz kodeks radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych. Zwyciężyły klasy IVa i VIIIa.

W trakcie podsumowania działań profilaktycznych ogłoszono wyniki Konkursu o tytuł Ucznia Dialogu i Tolerancji  organizowanego,  jak co roku, przez panią pedagog i p. Małgorzatę Szeligę. Konkurs promuje postawy wolne od przemocy, życzliwość i koleżeństwo, pokojowe rozwiązywanie konfliktów oraz  wzajemną tolerancję.

w zaw1

31.05.2019 r. w ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki nasi ósmoklasiści wraz ze swoimi wychowawcami i panią pedagog uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Jasionki. Celem wyjazdu było zainteresowanie uczniów lokalnym rynkiem pracy, przybliżenie im wiedzy na temat możliwości wyboru przyszłego zawodu, a także wprowadzenie w tematykę świadomego planowania kariery zawodowej. Wycieczka została zaplanowana w ramach działań wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego.

Dnia 28 maja 2019r. uczniowie klasy pierwszej odświętnie ubrani zgromadzili się w czytelni biblioteki szkolnej na uroczystości pasowania.
Głównym celem spotkania było uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów do grona czytelników biblioteki szkolnej i nieustanne rozwijanie czytelnictwa.
Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie spotkali się z Królową Książką, przed którą wykazali się wspaniałą znajomością bajek i bajkowych bohaterów oraz umiejętnością samodzielnego czytania.     Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne przyrzekali, że będą kochać i szanować książki oraz korzystać z ich mądrości. Po przyrzeczeniu nastąpił moment pasowania. Dyrektor szkoły pan Miron Czarniecki dużą księgą pasował każdego z uczniów na czytelnika, po czym życzył im wielu ciekawych lektur i niezapomnianych chwil z książką.
Na koniec dzieci malowały swoje ulubione postacie bajkowe, które będą umieszczone na wystawie i otrzymały piękne zakładki do książek wykonane przez kolegów z Koła Przyjaciół Biblioteki.
Chociaż pierwszoklasiści już od początku roku szkolnego są stałymi czytelnikami biblioteki i samodzielnie wypożyczają książki, dzień ten był dla nich pełen pozytywnych wrażeń, który na długo pozostanie w ich pamięci.

pnaczyt1 pnaczy2 pnaczyt3 pnaczyt4

pid 21V2019 1 pid 21V2019 3 pid 21V2019 3 pid 21V2019 4