Szkoła Podstawowa
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

m talent 1

17 czerwca 2019r. w naszej szkole odbył się „Pokaz Talentów”, którego celem była popularyzacja działań artystycznych, promocja alternatywnych form spędzania czasu wolnego, rozwijanie kreatywności, zainteresowań oraz umożliwienie prezentacji swoich pasji naszym uczniom. Uczestnicy to uczniowie z klas IV – VIII SP oraz III Gimnazjum.

Widownia oglądała pokazy z ogromnym zaciekawieniem. Na scenie prezentowane były: śpiew, taniec, gra na instrumencie, pokaz malarstwa czy teatr cieni.

Uczniowie biorący udział pokazali z wielką odwagą swoje talenty. Każdy z nich idealnie potwierdził, że "Talent jest jak kawałek szlachetnego ale surowego metalu, dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje".

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i talentu, a innych zapraszamy do odkrywania w sobie pasji. Kto wie, może to akurat ktoś z nas zostanie astronautą lub sławnym aktorem…

Nagrody ufundowała Wójt Gminy Kuryłówka. Sponsorowi nagród serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski

m talent 8 m talent 2 m talent 3 m talent 4 m talent 5

m talent 7 m talent 6 m talent 9

PS

W imieniu Pani Wójt A. Wyszyńskiej, nagrody wręczył sekretarz UG w Kuryłówce Pan Roman Szałajko.

mpm 1 mpm 2 mpm 3 mpm 4 mpm 5

Czwórka dziewcząt z naszej szkoły, należąca do grupy gimnastycznej „LILA LEŻAJSK” z powodzeniem uczestniczyła 2 czerwca br. w Mistrzostwach Polski Mażoretek w różnych kategoriach wiekowych, które odbyły się w miejscowości Krzywin.

Lena Kluz (grupa pięciolatki) drużynowo (kat. 5-7 lat) zdobyła złoto i została mistrzem Polski. Ponadto w rywalizacji indywidualnej zajęła drugie miejsce w kraju.

Amelia Śliwa z klasy drugiej w grupie Cadet drużynowo zajęła również pierwsze miejsce zdobywając złoto.

Ewa Ciryt  i Paulina Ćwikła z klasy szóstej zajęły odpowiednio drugie miejsce w konkurencji Pom Pon Przemarsz oraz trzecie miejsce w Pom Pon Scena.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

profilaktyka 1

3.06.2019 r. w naszej szkole podsumowano działania, akcje oraz konkursy profilaktyczne.  Niektóre z nich odbyły się w  dniach 27.05.2019- 31.05.2019 w trakcie  Szkolnego  Tygodnia  Profilaktyki, który przebiegał pod hasłem: poniedziałek i wtorek- Zdrowe odżywianie, środa- Zdrowy tryb życia wolny od nałogów, czwartek- Mediacje? To się opłaca !, piątek był  Dniem z zawodem.

Szkolne Koło PCK przeprowadziło konkurs sprawdzający wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Do konkursu przystąpiło 40 uczniów z klas VII, VIII i klas gimnazjalnych.
Zwycięzcami konkursu zostali:profilaktyka 5

  1. Monika Kaszycka (kl. VIIIa)- I miejsce,
  2. Magdalena Trójniak (kl. VIIIa)- II miejsce,
  3. Kamil Kowalski (kl. VIIIb)- III miejsce.

Podczas Szkolnego Tygodnia Profilaktyki w ramach programu „Trzymaj Formę” i projektu edukacyjnego „Zdrowo i kolorowo” przeprowadzono  też konkurs dotyczący zasad zdrowego stylu życia. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i klasy VII-VIII oraz klasy gimnazjalne. Zwyciężyły klasy Vb i klasa IIIa gimnazjum.

3.06.2019 podsumowano  również  działalność Szkolnego Koła Mediatorów. Do grona 14 mediatorów z klasy VII dołączyło 11 uczniów z klasy VI. Młodsi mediatorzy otrzymali certyfikaty z rąk Pań prowadzących szkolenie: psycholog Moniki  Chrząstek i pedagog Justyny Sandomierskiej  z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Leżajsku  oraz przypinki z logo programu ufundowane przez Dyrektora Szkoły. Mediatorzy pod kierunkiem opiekuna p. Małgorzaty Kordas przedstawili inscenizację pt. „Paweł i Gaweł w jednym stali domu, czyli rzecz o mediacji” na podstawie bajki A. Fredry oraz prezentację na temat działalności mediatorów rówieśniczych w szkole.

Podczas podsumowania wręczono  także nagrody ufundowane przez Dyrektora Szkoły dla zwycięzców Szkolnego Konkursu Plastycznego ph.  Jestem dobrym kolegą, jestem miłą koleżanką dla uczniów kl.I- III, organizowanego w ramach programu mediacji. Zwycięzcami zostali:

  1. Nikola Parobek - I miejsce,
  2. Mateusz Tokarz - II miejsce,
  3. Szymon Wnuk - III miejsce,
  4. Karolina Mazurek – wyróżnienie

Wręczono również nagrody dla zwycięzców Międzyklasowego Konkursu na najciekawsze hasło promujące mediacje w szkole oraz kodeks radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych. Zwyciężyły klasy IVa i VIIIa.

W trakcie podsumowania działań profilaktycznych ogłoszono wyniki Konkursu o tytuł Ucznia Dialogu i Tolerancji  organizowanego,  jak co roku, przez panią pedagog i p. Małgorzatę Szeligę. Konkurs promuje postawy wolne od przemocy, życzliwość i koleżeństwo, pokojowe rozwiązywanie konfliktów oraz  wzajemną tolerancję.

       W dniu 7 czerwca uczniowie klasy VII i VI wraz z wychowawcami, Bogusławą Pych i Grażyną Marczak oraz opiekunami, paniami Magdalena Podobińską i Janiną Leszaj odbyli wycieczkę do Sandomierza.

    Od początku wyjazdu towarzyszyła nam piękna pogoda i dobry humor. O godzinie 9.30 dotarliśmy do Sandomierza, gdzie na rynku przywitała nas pani przewodnik, która towarzyszyła nam przez 4 godziny zwiedzania. Dzięki ciekawie i interesująco prowadzonym opowieściom, mogliśmy poznać w szczegółach ciekawe i zabytkowe miejsca Sandomierza oraz historie z nimi związane. Przenieść się na chwilę w odległe czasy . Zwiedzanie rozpoczęliśmy od opowieści o kulisach nagrywania w Sandomierzu scen związanych z filmem ,, Ojca Mateusza”. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejścia około 0,5 km trasą podziemną, schodząc na głębokość nawet 12 metrów. Następnie wyszliśmy na punkt widokowy skąd można było podziwiać panoramę miasta i Wisłę. Dalej przeszliśmy pod Kościół Św. Jakuba, a pięknym wąwozem lessowym Królowej Jadwigi, dotarliśmy na przystań, skąd odbyliśmy rejs statkiem po Wiśle. Kolejną atrakcją było przejście przez Ucho Igielne – najbardziej wąską trasą turystyczną w mieście do Zbrojowni Rycerskiej. Tam uczniowie mogli posłuchać ciekawych opowieści o życiu rycerzy , przymierzyć stroje i zbroje rycerskie.

    Po czterogodzinnej wędrówce był czas na posiłek, pyszne lody i zakup pamiątek. Zmęczeni ale w dobrych nastrojach, który towarzyszył wszystkim, dotarliśmy szczęśliwie do domów.

                                                                       Kierownik wycieczki Bogusława Pych

wycieczka sandomierz

w zaw1

31.05.2019 r. w ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki nasi ósmoklasiści wraz ze swoimi wychowawcami i panią pedagog uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Jasionki. Celem wyjazdu było zainteresowanie uczniów lokalnym rynkiem pracy, przybliżenie im wiedzy na temat możliwości wyboru przyszłego zawodu, a także wprowadzenie w tematykę świadomego planowania kariery zawodowej. Wycieczka została zaplanowana w ramach działań wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego.