Szkoła Podstawowa
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

Dnia 22 czerwca 2020r. w GOK w Kuryłówce odbyło się wręczenie nagród w Gminnym Konkursie Plastycznym na ilustrację wydarzeń związanych z bitwą pod Kuryłówką i pacyfikacją wsi w maju 1945 roku. Spośród 20 prac jury wybrało ilustrację Zofii Szpetnar z kl. IV, która otrzymał nagrodę specjalną. Jej rysunek został wydrukowany w formie plakatu związanego z obchodami upamiętniającymi 75 rocznicę tych wydarzeń.

Wśród nagrodzonych osób znaleźli się także:

I miejsce – Daniel Bzdoń kl.VII
II miejsce – Emilia Pasek kl.IV
III miejsce – Kacper Szenborn kl. VIa

Wręczenia nagród laureatom konkursu dokonała pani Agnieszka Wyszyńska Wójt Gminy Kuryłówka.

Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy, by rozwijali swoje talenty.

Kuryłówka, 26 czerwca 2020 r.

 

   Drodzy Uczniowie Klasy 8

Absolwenci Szkoły Podstawowej                                

     rocznik 2019/2020.

 

 

"Życie składa się z przywitań i pożegnań"
                                             Wiktor Hugo

Podczas gdy te pierwsze są zazwyczaj radosne i niosą w sobie obietnicę czegoś nowego, to pożegnania uświadamiają nam, że jakiś etap w życiu się kończy. Radość z nadejścia tak długo oczekiwanych wakacji przysłania nam myśl, że w tym gronie nie spotkamy się już we wrześniu. Wydaje się, że nie tak dawno witaliśmy Was tutaj jako najmłodszych, a teraz przyszedł czas rozstania.

Drodzy uczniowie, spędziliście w tej szkole wiele lat. Przeżywaliście tu zarówno słodycz sukcesów jak i gorycz porażek, przyjaźnie i konflikty. Tu poznawaliście i próbowaliście zrozumieć otaczający Was świat.

Pragniemy Wam dziś złożyć serdeczne podziękowania za Waszą pracę, za godne reprezentowanie naszej szkoły na wielu płaszczyznach, konkursach, zawodach, za angażowanie się w życie szkoły oraz w wszelkie akcje charytatywne, za dawanie dobrego przykładu i pomoc młodszym kolegom i koleżankom oraz za wasz młodzieńczy zapał i entuzjazm.

Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile, wspólne wycieczki, naukę, oraz zabawę. Chcemy wierzyć, że tak, jak my, Wy również będziecie wspominać nas z uśmiechem i ze wzruszeniem.

Przez te wszystkie wspólne lata przywiązaliśmy się do Was i Wasza przyszłość leży nam na sercu. Mamy nadzieję, że oprócz dat, wzorów, gramatycznych reguł czy obcych słówek, zapamiętacie również życiowe rady, jakich udzielaliśmy Wam my, nauczyciele i będziecie umieli korzystać z nich w dalszym życiu.

Nie zapominajcie, że oprócz nabytej wiedzy, o wartości człowieka decyduje to, co nosi w sercu. Miejcie szacunek dla samych siebie oraz innych ludzi, bo to jest jedna z najważniejszych lekcji jakich pragnęlibyśmy Was nauczyć.

Życzymy Wam wszystkim spełnienia marzeń, tych dużych i tych małych. Idźcie przez życie z zapałem i entuzjazmem.
Pamiętajcie, że każdy z Was jest ważny, jedyny, niepowtarzalny i ma ważną rolę do spełnienia.

Życzymy Wam udanych, wspaniałych i bezpiecznych wakacji!

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

                                                       Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne      
                           Szkoły Podstawowej im. Franciszka Kyci w Kuryłówce

"Nie płacz, że coś się skończyło,
tylko uśmiechaj, że Ci się to przytrafiło".
                                             Gabriel Marguez

Kilka słów o innowacji z języka angielskiego realizowanej w Szkole Podstawowej im. Franciszka Kyci w Kuryłówce, autorstwa pani Barbary Łuszczak.

Jednym z zadań realizowanych na dodatkowych zajęciach z języka angielskiego było  zachęcanie uczniów do czytania nie tylko krótkich tekstów, esejów i artykułów umieszczonych w podręczniku i mających na celu przygotowanie do egzaminu, ale także   utworów pisanych w języku ojczystym chociażby Szekspira. ( Tak, mamy uczniów, którzy czytają w języku angielskim).

Jak wiemy, czytanie jest od wieków jedną z najpopularniejszych, a także najprzyjemniejszych czynności, którym oddaje się człowiek. Kiedy sięgamy  po ulubioną książkę przenosimy się w inny wymiar – miejsce, w którym toczy się akcja. Nasza wyobraźnia  współpracuje  z treścią książki, dzięki czemu nie potrzebujemy wirtualnej rzeczywistości, by doświadczyć niezwykłych przeżyć. Powstaje jednak pytanie – dlaczego warto czytać w języku angielskim?

Jakie korzyści daje nam lektura w tymże języku?

Otóż, warto wymienić kilka z najważniejszych zalet czytania w języku obcym, dzięki którym m.in.: rozwijamy nasz intelekt, zaczynamy inaczej - szerzej patrzeć na świat, poszerzamy nasze horyzonty. Oprócz tego: wzbogacamy nasze słownictwo, zyskujemy płynność językową, mamy dostęp do milionów ciekawych pozycji, a przede wszystkim nigdy się nie nudzimy.

Zachęcam do przeczytania tych i wielu innych dzieł, które mogę polecić z czystym sumieniem wszystkim moim rówieśnikom.

Zapraszam wszystkich do obejrzenia wirtualnej wystawy prac uczniów klas VI. Dziękuję za zaangażowanie wszystkim, którzy uczestniczyli podczas jej tworzenia. Uczniom za ciekawe pomysły.

 Urszula Zięzio

 https://drive.google.com/file/d/1ZSODVkhjrBSaa3EWtTn8dM13TnpYmf6k/view?usp=sharing [klasa 6b]

https://drive.google.com/file/d/1ZTy43IhVAXuaL--pUMrrEKW_1qlwQSVZ/view?usp=sharing [klasa 6a]

CZYTAJMY - BO WARTO !