Tablica ogłoszeń
images/pomocnicze_szablon/szkola.jpg

FESTIWAL KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ „Rób – to co Kochasz”

LEŻAJSK 25 MARCA – 7 KWIETNIA 2019

            Z całego serca zapraszam Was, drodzy nauczyciele i uczniowie do wzięcia udziału w Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej "Rób to co kochasz" - Leżajsk 2019.

            Celem naszego FKCH jest szerzenie kultury chrześcijańskiej i promowanie pięknych wartości wśród młodzieży i dzieci.  W tym celu zapraszamy bardzo ciekawych ludzi ze świata kultury, którzy swoim życiem udowadniają, że można w swoim życiu realizować swoje pasje i talenty-kochając Boga.

            Jest to największe tego typu wydarzenie w Polsce.  Patronat medialny nad naszym festiwalem objęła juz Telewizja Polska. W tym roku FKCH odbędzie się w dniach:  25 marca - 7 kwietnia 2019. Gośćmi naszego Festiwalu będą m.in: Tomasz Kabis, Jasiek Mela, Jerzy Górski, Ireneusz Krosny, Arkadiusz Gwizdała, Michał Bukowski, ks. Dominik Chmielewski.

            Zapraszam na otwarte spotkania z naszymi gości do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury w Leżajsku. Do mojego zaproszenia dołączam także "skrócony" plan festiwalu oraz klika informacji o zaproszonych gościach.

 

 1. Bartymeusz Kędzior OFM - organizator Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej, Koordynator ds. Nowej Ewangelizacji

Wszelkie informacje i zgłoszenia proszę kierować do mnie, najpóźniej do końca lutego 2019 roku! Liczba miejsc na spotkania jest ograniczona.

tel. 609305535, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.fok-lezajsk.pl            www.facebook.com/foklezajsk


Skrócony Plan Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej

 

 • 26 marca (wtorek)

8.30 – Tomasz Kabis-Iluzja Show-Mam talent

11.00 - Tomasz Kabis-Iluzja Show-Mam talent

 

 • 27 marca (środa)

8.30 – Jasiek Mela-„Poza Horyzonty”

11.00 - Jasiek Mela-„Poza Horyzonty”

 • 28 marca (czwartek)

8.30 – Michał "Pax" Bukowski-Chrześcijański Stand'up

11.00 - Michał "Pax" Bukowski- Chrześcijański Stand'up

 • 29 marca (piątek)

9.00 – Ks. Dominik Chmielewski-„ Jak dziś kochać”

 • 1 kwietnia (poniedziałek)

8.30 – Ireneusz Krosny-świadectwo i występ

11.00 - Ireneusz Krosny-świadectwo i występ

 • 2 kwietnia (wtorek)

8.30 – Arkadiusz Gwizdała-”Bubble Show”-Mam talent

11.00 -  Arkadiusz Gwizdała-”Bubble Show”-Mam talent

 • 3 kwietnia (środa)

8.30 –"Najlepszy"- projekcja filmu

11.00 –"Najlepszy"- projekcja filmu

 • 4 kwietnia (czwartek)

            11.00 -Przemysław Babiarz-"Kochać rozumnie”

 • 5 kwietnia (piątek)

            8.30 - Jerzy Górski-Rób to co kochasz

            11.00 -Jerzy Górski-Rób to co kochasz

 

TOMASZ KABIS-finalista mam Talent, Iluzjonista

            Determinacja, marzenia i wiara w Boga sprawiły, że dotarł na sam szczyt. Występ w Mam Talent był dla niego niesamowitym przeżyciem. Jak sam mówi, w iluzji tkwi tajemnica i zagadkowość, które sprawiają, że otaczająca nas rzeczywistość nabiera bajkowych kolorów. Zdumienie, niepewność i zachwyt publiczności powodują to, że nie wyobraża sobie życia bez dzielenia się z ludźmi iluzją. To dla Niego więcej niż pasja czy praca – to prawdziwe posłannictwo, które pozwala mu przywracać uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych, rozbudzać wyobraźnie oraz kreować marzenia, bez których życie byłoby zdecydowanie uboższe. Na FKCH Tomek  zaprezentuję tradycyjne triki, a także podzieli się swoim świadectwem wiary.

JASIEK MELA

            W 2002 roku, mając 13 lat, uległ ciężkiemu wypadkowi. W wyniku porażenia prądem (15 000 V) amputowano mu rękę i nogę. Porusza się o protezie podudzia. Dwa lata po wypadku razem z polarnikiem, Markiem Kamińskim, wyruszył na wyprawę na Biegun Północny, a następnie na Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon. W 2009 roku założył Fundację Jaśka Meli Poza Horyzonty. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej. Od kilku lat prowadzi szkolenia motywacyjne. W wolnych chwilach podróżuje autostopem, robi zdjęcia w pustostanach, szyje na maszynie i chodzi na slackline. A, i objada się burgerami. Na FKCH podzieli się z nami refleksjami na temat swojego życia.

MICHAŁ "PAX" BUKOWSKI

            Lider zespołu Muode Koty i prowadzący program w TVP1 Studio Raban. W wieku 17 lat zaczął swoją przygodę z profilaktyką (jest członkiem Fundacji Wspomagającej Wychowanie „Archezja”), a 3 lata później – przygodę z rapem. Człowiek o ogromnym sercu do młodych ludzi, w swoim szczerym przekazie stanowczo i bezpośrednio, ale w ciekawy i skierowany specjalnie do młodzieży sposób, przedstawia kwestie czystości. Nie jest teoretykiem. Na własnej skórze doświadczył zmagań w tej sferze życia i dzięki czemu staje się dla młodych drogowskazem i inspiracją. PAX na FKCH spróbuje zainspirować  młodych do rozwoju swoich pasji i talentów, przedstawiając życie jako niesamowitą Przygodę, której każdy może doświadczyć.

 1. DOMINIK CHMIELEWSKI

            Jest salezjaninem i duszpasterzem akademickim na UKSW. Zanim został kapłanem, przez 15 lat trenował karate. Na FKCH podzieli się swoją miłością do Boga, Maryi i drugiego człowieka.

IRENEUSZ KROSNY

            Tworzy autorskie, pantomimiczne spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to kreatywność i związane z nią niezwykłe poczucie humoru. Drugim źródłem jest oryginalny własny styl. Brak zbędnych ozdobników, ogromny talent i niedający się podrobić styl to wyróżniki sztuki Ireneusza Krosnego. NA FKCH Ireneusz Krosny przemówi, gdyż podzieli się z nami swoimi refleksjami na temat Boga i człowieka.

ARKADIUSZ GWIZDAŁA

            Zwycięzca nagrody publiczności programu „Mam Talent”, prekursor w Polsce sztuki „Bubble Show” czyli niezwykłych efektów wykonywanych z bańkowego płynu, iluzjonista, którego priorytetem jest oryginalność, a także reżyser i producent Zaczarowanego Spektaklu Familijnego Bulle. Unika określenia pokaz, ponieważ jego misją jest kreowanie spektakli dla niezapomnianych chwil dzieci i dorosłych na całym świecie, którą aktywnie realizuje w Polsce, Norwegii, Czechach i Niemczech. Na FKCH Arek  zaprezentuję wspaniały pokaz, a także podzieli się swoja pasją.

PROJEKCJA FILMU "NAJLESZY' I JERZY GÓRSKI

            Biografia Jerzego Górskiego, polskiego triathlonisty i zdobywcy tytułu "podwójnego ironmana", jest idealnym materiałem na hollywoodzką opowieść o drodze "przez ciernie do gwiazd". Górski zaczyna jako nastoletni narkoman w peerelowskiej Legnicy: długowłosy blond-hipis, przechodzący z morfiny na kompot, pakujący się w konflikt z prawem i siłą odsunięty od ukochanej dziewczyny i ich (poczętego w pijanym widzie) dziecka. Kończy z kolei jako mistrz świata najbardziej morderczej dyscypliny sportu, jaką można sobie wyobrazić, a jego tryumf zbiega się w czasie z upadkiem muru berlińskiego. Projekcja filmu przybliży nam postać Jurka Górskiego, a spotkanie z Nim podczas FKCH pokaże wielkość i determinacje człowieka w walce ze swoimi słabościami.

PRZEMYSŁAW BABIARZ

            Dziennikarz i komentator sportowy, także prezenter telewizyjny. Podczas FKCH opowie nam o swojej pasji, a także powie, jak "Kochać rozumnie".

Reg monitor

Szanowni Rodzice

Rozpoczynamy kolejny rok szkolny 2018/2019. Niedawno odbyły się coroczne wybory do Rady Rodziców. Ubiegły rok obfitował w liczne interesujące wydarzenia i inicjatywy, tworzone zarówno przez szkołę, indywidualnie przez nauczycieli, jak i przez samych uczniów, w tym samorząd szkolny, m.in.: „Pasowanie na ucznia”, „Andrzejki”, „Choinka”, „Mikołaj”, loteria fantowa w ramach projektu „Pomagać innym to mądrość”,  projekt edukacyjny: „Kolorowy tydzień zdrowia”, program „Trzymaj formę”, „Święto Książki”, „Komers” …

Jak zwykle w takich sytuacjach do realizacji większości projektów potrzebne były pieniądze. W takich sytuacjach pomocną rękę starała się wyciągnąć Rada Rodziców. W tym celu między innymi zostaliśmy powołani.

Środki, którymi dysponujemy pochodzą, jak Państwo wiedzą, z wpłat rodziców uczniów Naszej Szkoły. Dzięki nim dofinansujemy prezenty podczas pasowania na ucznia klasy I SP, poczęstunek na zabawie Andrzejkowej, „KOMERSIE” klas III gimnazjum, od tego roku także klas VIII SP, oraz paczki na Mikołaja i Choinkę. Możliwe jest także dofinansowanie innych uroczystości szkolnych, a także nagród dla najlepszych uczniów.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Franciszka Kyci w Kuryłówce podczas spotkania 25.09.2018 r. ustaliła składkę na „Komitet Rodzicielski” w roku szkolnym 2018/2019 w wysokości 30,00 zł od ucznia. Aby móc sprawnie organizować wszystkie przedsięwzięcia w Naszej Szkole – począwszy od „Zabawy Andrzejkowej”, składka powinna być wpłacona do 16.11.2018 r.
u wychowawców klas.

W związku z powyższym zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich rodziców, o wpłatę składki na „Komitet Rodzicielski”.

Zarząd Rady Rodziców

przy Szkole Podstawowej im. F. Kyci w Kuryłówce

Przewodniczący: Malwina Misiąg

Skarbnik: Jadwiga Majdan

Sekretarz: Jadwiga Kwiecińska

 

Szanowni rodz

Kuryłówka, 14.09.2018

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2018/19 W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KURYŁÓWCE

1                     

Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno - wychowawczych

3 września 2018 r

podstawa prawna: – § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603).

2

Zimowa przerwa świąteczna

23 -31 grudnia 2018r.

podstawa prawna: § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej
z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603).

3

Ferie zimowe

11- 24 lutego 2019 r.

województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

podstawa prawna: § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej
z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603).
                                                                

4

Wiosenna przerwa świąteczna

18-23 kwietnia 2019 r.

podstawa prawna: § 3 ust. 1 pkt. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej
z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603).

5

Egzamin gimnazjalny

1.część humanistyczna –10 kwietnia 2019r.(środa)

-z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie –godz. 9:00

-z zakresu języka polskiego –godz. 11:00

2.część matematyczno-przyrodnicza –11 kwietnia 2019r.(czwartek)

-z zakresu przedmiotów przyrodniczych –godz. 9:00

-z zakresu matematyki –godz. 11:00

3.język obcy nowożytny –12 kwietnia 2019r.(piątek)

-na poziomie podstawowym –godz. 9:00

-na poziomie rozszerzonym –godz. 11:00

podstawa prawna: art. 9a ust. 2 pkt 10 lit. a tiret pierwsze ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (j.t. Dz.U. z 2015 r. poz. 2156, z późn. zm.);

§ 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 grudnia 2016 r.
w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu  gimnazjalnego  i  egzaminu maturalnego (Dz.U. z 2016 r. poz. 2223, z późn. zm.).

 

Egzamin ośmioklasisty

1.język polski – 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek)

2. matematyka – 16 kwietnia 2019 r. (wtorek)

3. język obcy nowożytny- 17 kwietnia 2019 r (środa)

Podstawa prawna: art. 9a ust. 2 pkt 10 lit. a tiret pierwsze ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (j.t. Dz.U. z 2017 r. poz. 2198, z późn. zm.);

§ 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r.
w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu  ósmoklasisty (Dz. U. poz. 1512)).

6

Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

21 czerwca 2019 r.

podstawa prawna: § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603).

6

Ferie letnie

22 czerwca -31 sierpnia 2019 r.

podstawa prawna: § 3 ust. 1 pkt. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 3 ust. 1 pkt. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej
z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603).

7

Dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktycznych

2 listopada 2018, 10-12 kwietnia 2019 (egzaminy gimnazjalne),

15-17 kwietnia 2019 (egzamin ośmioklasisty), 2 maja 2019

- łącznie 8 dni

uchwalanrXXXII 193 2017